بانک گلدمن ساچز اقدامات بایدن باعث حمایت از بازار نفت می‌ شود

0
۷۵ بازدید

تحلیلگران گلدمن ساچز طی یادداشتی در بیست و یکم ژانویه نوشتند تمرکز بر هزینه‌های مالی، عدم فوریت برداشتن تحریم‌های نفتی ایران و محدودیت های صنعت انرژی آمریکای شمالی، به حمایت از قیمت نفت کمک خواهد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد اقدامات اولیه اتخاذ شده توسط دولت جو بایدن به حمایت از بازار نفت در سال جاری و سال آینده میلادی کمک می‌کند.

تحلیلگران گلدمن ساچز طی یادداشتی در بیست و یکم ژانویه نوشتند تمرکز بر هزینه‌های مالی، عدم فوریت برداشتن تحریم‌های نفتی ایران و محدودیت های صنعت انرژی آمریکای شمالی، به حمایت از قیمت نفت کمک خواهد کرد. بازارهای نفت از اواخر ۲۰۲۰ در حال رشد بوده‌اند و آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا باعث افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم طی چند ماه گذشته شده است و سرمایه‌گذاران دورنمای مصرف سوخت را خوشبینانه می‌دانند.

فراهم کردن افزایش تقاضا به شکل محرک‌های مالی باعث حفظ روند افزایش قیمت نفت خواهد شد. در همین حین، رشد عرضه نفت هم کنترل می‌شود. تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا بر بهبود وضعیت مالی خود تمرکز دارند و عربستان قول داده در دو ماه آینده تولید خود را پایین آورد تا به تعادل دوباره بازار کمک شود. به نظر نمی‌رسد محموله‌های نفت ایران هم به این زودی‌ها به بازار بازگردند.

گلدمن ساچز پس از اعلام طرح کمک‌های کرونایی بایدن، پیش‌بینی خود از هزینه‌های مالی اضافی را از ۷۵۰ میلیارد دلار تا ۱.۱ تریلیون دلار افزایش داد. بسته محرک مالی ۲ تریلیون دلاری در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ می‌تواند تقاضای نفت آمریکا را ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده و باعث ضعف بیشتر دلار شود.

این بانک سرمایه‌گذاری انتظار ندارد به تعویق انداختن ۶۰ روزه اعطای مجوز حفاری نفت و گاز در زمین‌های فدرال تاثیر چندانی در فعالیتهای تولیدی در کوتاه مدت داشته باشد. ولی نشان‌دهنده اولویت طرح‌های محیط زیستی دولت جدید است که هزینه‌های تولید را در بلند مدت افزایش می‌دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130132

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید