جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 11308 14:47:52 1394-01-15
بازپس گیری سهم ایران در اوپک با یک گام سریع

بازپس گیری سهم ایران در اوپک با یک گام سریع

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بازپس گیری سهم ایران در اوپک با یک گام سریع

بازپس گیری سهم ایران در اوپک با یک گام سریع

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه امورزیربنایی: با توافق نهایی مذاکرات هسته ای؛ ایران آمادگی دارد تا در فاصله بسیار کوتاهی با هماهنگی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) سهم از دست رفته خود را در بازار پس بگیرد.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به بیانیه مشترک ایران و کشورهای عضو گروه ١+٥ و پیشرفت های صورت گرفته در مذاکرات هسته ای، گفت: توافق نهایی در مذاکرات هسته ای تاثیر مستقیمی در صنعت نفت خواهد داشت و سبب رونق این صنعت می شود.

حسین زمانی نیا افزود: چنانچه توافق هسته ای ایران و کشورهای عضور ١+٥ نهایی شود؛ وزارت نفت این آمادگی را دارد تا در فاصله بسیار کوتاهی با هماهنگی سازمان کشورهای صارکننده نفت (اوپک) سهم از دست رفته خود را از بازار بازپس گیرد.

معاون امور بین الملل وبازرگانی وزیر نفت گفت: هم اکنون تعدادی از شرکت ها و کشورهای خارجی اظهار علاقه کرده اند تا در صنعت نفت ایران حضور یابند که در حال بررسی پیشنهادها هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید پیش از هر چیز در مدت زمان کوتاهی ظرفیت تولید خود را افزایش دهیم، تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف روی مواردی مانند فروش ، سرمایه گذاری و فناوری کار می کنیم.

زمانی نیا گفت: وزارت نفت و شرکتهای تابعه آن آمادگی کامل دارند تا به محض برداشته شدن تحریم ها فعالیت خود را با جدیت تمام آغاز کرده و در یک محیط تازه بین المللی کار کنند؛ ضمن اینکه بقیه کشورهای دنیا هم آماده این همکاری هستند.

معاون امور بین الملل وبازرگانی وزیر نفت با اشاره به فعال شدن دیپلماسی انرژی در وزارت نفت، تصریح کرد: همکاری وزارت نفت و وزارت امورخارجه در این زمینه تنگاتنگ و نزدیک است؛ به نحوی که هر دو وزارتخانه در حال تکمیل فعالیت های یکدیگر هستند.

به گزارش وزارت نفت، زمانی نیا با بیان اینکه وزارت امورخارجه می تواند کمک فراوانی به وزارت نفت برای رسیدن به اهداف خود کند، یادآور شد: رونق وزارت نفت می تواند به توسعه کل کشور کمک کند؛ ضمن اینکه معاونت امور بین الملل وزرارت نفت بنا دارد کاری را برای وزارت نفت انجام دهد که وزارت امورخارجه برای کشور انجام می دهد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |