ایران و سوریه برای راه‌اندازی تجارت مبادله‌ای کالا به کالا رایزنی کردند

0
۲۷۸ بازدید

نایب‌رئیس اتاق مشترک بازرگانی سوریه و ایران گفت: پیشنهاد‌هایی جهت انجام تجارت از طریق مبادله کالا به کالا بین دو کشور که شامل کالاهای ممنوع از واردات و صادرات دو طرف است مذاکره کنند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، فهد درویش نایب‌رئیس اتاق مشترک بازرگانی سوریه و ایران گفت: اتاق در حال رایزنی با سفیر ایران در دمشق، طلال‌البرازی وزیر تجارت داخلی سوریه و نیز سامر خلیل وزیر اقتصاد سوریه درباره سیستم مبادله کالا به کالا در تجارت بین دو طرف است.

وی افزود: پیشنهاد‌هایی جهت انجام تجارت از طریق مبادله کالا به کالا بین دو کشور که شامل کالاهای ممنوع از واردات و صادرات دو طرف و همچنین فعال کردن نقش اتاق‌های مشترک بازرگانی در مورد تأیید اعتبارنامه‌ها و اسنادی که بین دو کشور مبادله می‌شود.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی سوریه و ایران با اشاره به نظر مثبت وزیران تجارت داخلی و اقتصادی سوریه و سفیر ایران در دمشق، نسبت به پیشنهاد‌های این اتاق، گفت: قرار است که در این هفته، اعضای اتاق با وزیر اقتصاد سوریه دیدار کرده و این پیشنهادها را بررسی کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه اخیراً جلسه‌ای نیز با وزیر تجارت داخلی داشته‌اند، اظهار داشت: وزیر تجارت داخلی سوریه ضمن استقبال از این پیشنهادها، اعلام کرد که دو وزیر (تجارت داخلی و اقتصادی) پیشنهادها را از جنبه‌های حقوقی و مطابقت با قوانین و مقررات لازم در مورد واردات و صادرات بررسی کرده و پیشنهاد‌های خود را در این زمینه ارائه خواهند داد.

یکی از مشکلات اصلی در گسترش تجارت بین ایران و سوریه علیرغم وجود ظرفیت‌های متعدد در دو طرف، نقل و انتقال پول است که با اجرای سیستم مبادله کالا به کالا این مشکل تا حد زیادی بر طرف خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=116686