کد خبر: 11703
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴

ایجاد محدودیت شدید برای ورود قطعات چینی

ایجاد محدودیت شدید برای ورود قطعات چینی

اثرات منفی مواد اولیه بی کیفیت در صنعت خودرو عیان است

گروه تولید: سید محمد حسین میرمحمدی- نماینده خوانسار و گلپایگان گفت: برای رونق گیری صنعت خودرو و صنایع وابسته باید به تولید داخلی اهمیت بیشتری داده و ورود محصولات چینی را محدود کنیم.

نماینده خوانسار و گلپایگان با اظهار انتقاد نسبت به ورود محصولات چینی در حوزه قطعات خودرو و ماشین آلات اظهار کرد: اگر خواهان رونق گیری صنعت خودرو و صنایع وابسته به آن هستیم باید به شدت از ورود محصولات چینی جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: باید واردات بی رویه و انبوه محصولات چینی محدود شود زیرا که اهمیت دادن به تولیدات داخلی تاثیرات منفی ناشی از واردات کالاهای بی کیفیت جلوگیری می کند.

میرمحمدی در ادامه با اظهار رضایت نسبت به تاثیرات توافقات هسته ای بر بازارخودرو، عنوان کرد: در صورتی که توافقات هسته ای منجر به امضا شود، به طور قطع بسیاری از مشکلات در حوزه خودرو مرتفع شده و تاثیرات مثبتی را برجای خواهد گذارد.

نماینده خوانسار و گلپایگان با اشاره به نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات که اردیبهشت ماه امسال از سوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران برگزار می شود، تاکید کرد: این نمایشگاه باعث آشنایی تولید کنندگان با یکدیگر و رونق گرفتن این حرفه در سطح منطقه خواهد شد.

وی در این زمینه ادامه داد: تجربیات تولید کنندگان قطعات خودرو و ماشین آلات در اختیار دیگر تولید کنندگان و توزیع کنندگان قرار خواهد گرفت و با معرفی محصولات خود در نمایشگاه در نهایت نفع مصرف کننده نهایی را در پی خواهد داشت.