کد خبر: 180332
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

اولویت بانک کشاورزی تامین منابع ارزی نهاده های کشاورزی است

اولویت بانک کشاورزی تامین منابع ارزی نهاده های کشاورزی است

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و همکاری‌های بین الملل بانک کشاورزی، فریدون بهبهانی در نخستین روز از هم اندیشی و بازآموزی مقررات ارزی این بانک، با اعلام مطلب فوق بر ضرورت تقویت حوزه ارزی با هدف پشتیبانی از واردات بخش کشاورزی تاکید کرد.

 وی حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی به ویژه فعالان حوزه دام و طیور در تامین نهاده های مورد نیاز را تعهد ملی، اخلاقی و وظیفه ذاتی بانک کشاورزی دانست و از اختصاص خط اعتباری 150 هزار میلیارد ریالی برای تامین سرمایه در گردش این دسته از فعالان بخش کشاورزی خبر داد.

بهبهانی با تأکید مجدد بر ضرورت پشتیبانی از فعالان عرصه دام و طیور به لحاظ تاثیر مستقیم فعالیت آنان در سفره مردم و امنیت غذایی کشور، برنامه‌های بانک کشاورزی برای توسعه حوزه بین الملل را تشریح کرد.

 وی اضافه کرد: اصلاح رویکرد در تعامل با صرافی‌ها، ارتقای انگیزش کارکنان حوزه ارزی، آموزش و توسعه مهارت های کارکنان، توسعه کمی و کیفی شعبه ارزی، تقویت اعتبارات ارزی شعب، پرداخت تسهیلات ارزی کوتاه مدت به مشتریان ارزی و تغییر در فرایند نظام اعتبار سنجی با در نظر گرفتن منافع بانک، از مهم ترین برنامه های بانک کشاورزی برای توسعه و بهبود فعالیت‌های حوزه بین الملل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.