کد خبر: 5845
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

اوضاع نابسامان معیشتی از عوامل جذب افراد ناآگاه به گروهک‌های تکفیری

اوضاع نابسامان معیشتی از عوامل جذب افراد ناآگاه به گروهک‌های تکفیری

نماينده مردم زابل در مجلس شوراي اسلامي از بازداشت چند نفر در ارتباط با حوادث تروريستي چند روز گذشته در سراوان خبر داد و خواستار اقدام جدي دولت براي امتداد نوار مرزي و حل مشکلات معيشتي مردم اين منطقه شد.

يدباقر حسيني در گفت‌وگو با ايسنا ، با اشاره به دو حادثه تروريستي در سراوان در روزهاي گذشته، اقدام جدي نيروهاي نظامي و امنيتي و همچنين دستگاه قضايي در برخورد با اشرار و عوامل مخل امنيت و آرامش مردم را خواستار شد.
وي با بيان اينکه چند نفر در ارتباط با اين حوادث تروريستي بازداشت شدند، يادآور شد: پيگيري‌هاي جدي در اين زمينه صورت گرفته و اين موضوع از طرف کميسيون امنيت ملي مجلس نيز در حال پيگيري است و اميدواريم به نتايج خوبي برسد.
اين عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس امتداد نوار مرزي را از راهکارهاي اصلي براي حل مشکلات امنيتي در استان سيستان و بلوچستان عنوان و خاطرنشان کرد: يکي از عوامل ديگري که باعث به وجود آمدن جرياناتي از اين دست مي‌شود اوضاع و احوال نابسامان معيشتي مردم است که متاسفانه شرايطي براي معاندان نظام و گروهک‌هاي تکفيري فراهم مي‌کند تا عده‌اي از افراد ناآگاه را جذب کنند و از آنها براي چنين اقداماتي استفاده کنند.
حسيني ادامه داد: آنچه مورد تاکيد ماست اين است که دولت امتداد نوار مرزي را جدي بگيرد و از سوي ديگر نسبت به حل مشکلات معيشتي مردم اقدام کند. مشخصا بازارچه‌ها و گذرهاي مرزي بايد فعال شوند تا مردم بتوانند تحت نظارت دولت به فعاليت اقتصادي براي تامين معيشت خود بپردازند.
وي با تاکيد بر لزوم ممانعت از ترددهاي غيرقانوني به پاکستان، يادآور شد: در همين ترددهاي غيرقانوني است که افرادي که به دنبال شرارت هستند به پاکستان مي‌روند و آموزش مي‌بينند و آمادگي لازم را از نظر جسماني و فکري پيدا مي‌کنند و بعد وارد کشور مي‌شوند و دست به اقداماتي مي‌زنند، لذا اين ترددها بايد کنترل شود.
نماينده مردم زابل در مجلس با بيان اينکه دولت پاکستان بايد ملزم به مقابله جدي با اشرار و گروهک‌هاي تکفيري در اين کشور شود، اضافه کرد: اگر دولت پاکستان نمي‌تواند از پس مقابله با اين گروه‌ها بر آيد بايد اجازه دهد تا نيروهاي ما براي دفاع از حقوق ملت و تامين امنيت مرزنشينان اقدام لازم را در خاک پاکستان انجام دهند.