شنبه 18 آذر، 1402

کدخبر: 2390 14:56:54 1393-03-19
انتقال تجربیات و آموزش کانون های کارگزارای ایران و عمان

انتقال تجربیات و آموزش کانون های کارگزارای ایران و عمان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
انتقال تجربیات و آموزش کانون های کارگزارای ایران و عمان

انتقال تجربیات و آموزش کانون های کارگزارای ایران و عمان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ایستانیوز: تفاهم نامه همکاری کانون کارگزاران ایران و عمان با هدف توسعه رابطه دو نهاد مذکور در جهت انتقال تجربیات، آموزش و آشنایی با ساختارهای بازار سرمایه هر دو کشور انجام گرفته است

روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس با بیان مطلب فوق، دیروز صبح بعد از امضاء تفاهم نامه با دبیر کل کنون کارگزاران عمان در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره شکل گیری بستر این تفاهم نامه گفت: با توجه به سیاست دولت در جهت تقویت ارتباط بین الملی بازار سرمایه ایران نیز از این مهم غافل نبوده و در ارکان مختلف در حال برقراری ارتباط دو جانبه با بورس های کشورهای مختلف هستند.

وی در ادامه افزود: کانون کارگزاران بورس ایران نیز در این راستا با توجه به اینکه پیش از این نهاد ناظر و بورس ایران تفاهم نامه همکاری با بورس عمان بسته بود تصمیم به ارتباط با کانون مشابه کانون کارگزاران ایران در عمان گرفت.

میرصانعی با اشاره به انجام مقدمات این تفاهم نامه در ماه های گذشته خاطر نشان کرد: بعد از مذاکرات مقدماتی در عمان و تهیه پیش نویس تفاهم نامه مقرر شد همزمان با نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ایران دبیر کانون کازگران عمان به ایران سفر کند تا در این زمان تفاهم نامه امضا شود.

دبیر کل کانون کارگزاران ایران در باره اهمیت این تفاهم نامه تصریح کرد: در این تفاهم نامه موضوع همکاری های از جمله تبادل تجربیات دو کانون، آشنایی با ساختار بازار سرمایه دو کشور و آموزش ذکر شده است.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه ایران بازاری به مراتب بزرگتر از بازار سرمایه عمان است، گفت:همانطور که بازار سرمایه ایران یک بازار سرمایه به مراتب بزرگتر سات، کانون کارگزاران ایران هم بزرگتر از کانن عمان است به عنوان مثال کانون کارگزاران ایران از 107 شرکت با 5 هزار پرسنل تشکیل شده در حالیکه کانون کارگزاران عمان متشکل از 22 شرکت با 600 پرسنل است بنابراین قطعاً در زمینه آموزش ایران پیش قدم خواهد بود و طبیعاً ما در این خصوص به کانون عمان کمک خواهیم کرد.

میرصانعی اضافه کرد: البته کوچک بودن بازار سرمایه و بالطبع کانون کارگزاران عمان به معنای یک جانبه بودن این تفاهم نیست بلکه با توجه به اینکه ساختار بورس عمان برگرفته از ساختار اروپایی و مشخصاً بورس لندن است به کمک این تفاهم نامه می توان از تجربیات بازار سرمایه با ساختار مدرن و اروپایی بهره برد.

دبیر کل کانون کارگزاران ایران نه تنها تفاوت اندازه دو کانون را مانع ارتباط مؤثر طرفین ندانست بلکه خاطرنشان کرد: این همکاری ها برای شروع توسعه همکاری ایران با نهادها و کانون های کشورهای مختلف گام های مثبتی است و قطعاً بعد از این با کشورهای دیگر که بازار سرمایه بزرگتر از ایران دارند نیز تفاهم نامه هایی امضاء خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان درباره فاز اجرایی تفاهم نامه اظهار داشت: تفاهم نامه مسیر همکاری را مشخص کرده و از این پس طرفین با اعلام نیازها و خواسته هایشان وارد فاز اجرایی تفاهم نامه می شوند.

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2014) با شعار "فاینکس، یک رویداد و صدها فرصت سرمایه گذاری" در روزهای 18 تا 21 خردادماه جاری از ساعت 9:30 تا 18 با حضور 360 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |