کد خبر: 6203
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

امیری: دولت مخالف امر به معروف نیست

امیری:  دولت مخالف امر به معروف نیست

       مدتی است که کمیسیون ماده 10 احزاب را فعال کرده‌ایم و هر 15 روز یکبار جلسه داریم و پرونده‌های قابل طرح رسیدگی می‌شوند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: دیروز به مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور گفتم که اگر 20 روز از تاریخ استعلام گذشت و پاسخی از نهادهای نظارتی نیامد، پرونده احزاب درخواست‌دهنده را در کمیسیون ماده 10 مطرح کنند.

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری در حاشیه مراسم ترحیم آیت‌الله مهدوی‌کنی که عصر امروز در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص نظر دولت درباره طرح امر به معروف و نهی از منکر گفت: دولت در این باره نظراتی دارد که از سوی انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور زمانی که کلیات این طرح در مجلس مطرح شد، مورد بررسی قرار گرفت گردید.

وی با بیان اینکه دولت امر به معروف و نهی از منکر را نه به عنوان یک طرح؛ بلکه به شکلی بالاتر و به عنوان تکلیف شرعی مدنظر دارد، اظهار داشت: آنچه محل بحث است، این است که چه کار کنیم تا امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اثرگذارتر باشد. لذا در خصوص اثرگذاری طرح امر به معروف و نهی از منکر نقطه نظرات کارشناسی وجود دارد که آنها را انتقال داده‌ایم و باید تاکید کنم که دولت با امر به معروف و نهی از منکر مخالف نیست.

قائم مقام وزیر کشور در خصوص احیای خانه احزاب نیز تصریح کرد: خانه احزاب مربوط به خود احزاب می‌شود و باید احزاب در این باره تصمیم بگیرند و اختلافات‌شان را کنار بگذارند تا این نهاد تشکیل شود.

امیری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه روند صدور مجوز برای احزاب در وزارت کشور به چه شکلی است و آیا مجوز حزب ندای ایرانیان صادر شده است، ابراز داشت: مدتی است که کمیسیون ماده 10 احزاب را فعال کرده‌ایم و هر 15 روز یکبار جلسه داریم و پرونده‌های قابل طرح رسیدگی می‌شوند.