امید به بازگشایی مسیر جدید در مذاکرات هسته ای

0
۳۶۱ بازدید

مسئول ارشد تیم مذاکره کننده پرونده هسته ای ایران گفت: امید داریم مسیر جدیدی در مذاکرات باز شود و در خصوص رفع تحریم ها و غنی سازی مسیر جدیدی را باز کنیم.

ه گزارش   مهر، سید عباس عراقچی عصر جمعه در حاشیه همایش روسای کل دادگستری های کشور در مشهد اظهار کرد: مذاکرات به مراحل حساسی رسیده، فرصتی که داشتیم ۳ آذر بوده است؛ در نیویورک انتظار می رفت پیشرفت حاصل شود اما این  اتفاق نیفتاد و طرفین برای ادامه مذاکرات جدی هستند.
عراقچی ابراز امیدواری کرد که کمال استفاده از زمان مذاکرات بشود و افزود: هفته آینده سه شنبه و چهارشنبه در وین مذاکره داریم؛ سه شنبه گفتگوی دوجانبه با آمریکا و اشتون و چهارشنبه مذاکره سه جانبه ظریف، اشتون و کری است.
وی افزود: در مذاکرات هفته آینده در وین در خصوص موضوعات کلیدی مثل تحریم و چگونگی رفع تحریم ها و در خصوص غنی سازی صحبت خواهیم کرد و امید داریم مسیر جدیدی را بتوانیم باز کنیم.
مسئول ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در مورد اظهارات کامرون گفت: دکتر ظریف و وزارت خارجه در این خصوص در مجلس توضیحاتی دادند؛ این اظهارات در شان نخست وزیر انگلیس نبود.
وی افزود: عجله ای برای از سرگیری روابط و بازگشایی سفارتها نداریم و باید همه دولت ها و کشورها بفهمند که با مردم ایران باید با زبان کرامت و احترام صحبت کنند؛ ما عزت خودمان را با هیچ چیزی معاوضه نمی کنیم و عزتمان را فدای روابط و مصالح موقتی در مذاکرات نمی کنیم.
عراقچی ادامه داد: حفظ شان و عزت مردم ایران اصل اساسی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.
وی درباره اظهارات مقام معظم رهبری در خصوص ائتلاف ضد داعش گفت: تعبیر رهبری این بود که این مواضع مضحک است و وقتی خود غربی ها و متحدانشان این گروهک تروریستی را که اسم دولت اسلامی برخود گذاشته آفریده اند و حمایت می کنند؛ حالا دم از مبارزه و ائتلاف می زنند و این مضحک است.
عراقچی ادامه داد: ما به هیچ وجه به ائتلاف ضد داعش اطمینان نداریم و نگران مقاصد پشت پرده و سیاست های پنهان آن هستیم و کماکان معتقدیم باید با این گروهک داعشی مبارزه شود و این گروهک تهدیدی جدی برای جهان اسلام است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5793