کد خبر: 12021
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : ارتباطات

افزایش پهنای باند وسیع کشور

افزایش پهنای باند وسیع کشور

گروه امورزیربنایی: معاون وزیر ارتباطات از آغاز پروژه تدبیر در کشور خبر داد و گفت: با اجرای پروژه تدبیر زیرساختهای ارتباطات و مخابرات در کشور گسترش دو چندانی خوهد یافت.

محمود خسروی ، با بیان اینکه چند پروژه بزرگ در کشور آغاز شده، اظهار کرد: پروژه تدبیر از جمله پروژه هایی است که آغاز شده و با این پروژه ظرفیت انتقال کشور در بحث ارتباطات و مخابرات توسعه می یابد.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه استان همدان یکی از نودهای اصلی مدنظر خواهد بود، افزود: پروژه تدبیر شبکه IP را می طلبد که یکی از نودهای شبکه IP در همدان و از نظر جغرافیایی بک آپ آن شهرستان اسدآباد است.

خسروی با بیان اینکه مناقصه پروژه امید نیز طی دو ماه آینده آغاز می شود، گفت: پیش بینی می شود این پروژه ظرف یکسال آینده به بهره برداری برسد و استان همدان به یکی از درگاه های ارتباطات بین الملل تبدیل شود.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه به اعتباری افزون بر هزار میلیارد تومان نیازمند است.

وی در ادامه با اشاره به ایستگاه ماهواره ای شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در پروژه های آینده، استان همدان به عنوان یکی از پستهای ارتباطی کشور خواهد بود.

وی گفت: ایستگاه های ماهواره ای شهرستان اسدآباد با توجه به استعدادهای بالقوه هنوز هم از جمله زیرساختهای اصلی کشور محسوب می شود و به عنوان بک آپ ارتباطات بین الملل در حال استفاده است.

وی با بیان اینکه این ایستگاه ماهواره ای به علت تحول و ارتباطات دنیا ظرفیت قبل را دارا نیست، افزود: در آینده از ظرفیتهای این ماهواره به عنوان پردیس ارتباطی و بک آپ دیتاهای کشور استفاده بهینه خواهد شد.

خسروی همچنین خاطرنشان کرد: ظرف دو تا سه ماه آینده پهنای باند وسیع کشور به میزان 300 گیگ افزایش یافته و زمینه واگذاری آن آماده خواهد بود.