اعلام گرانی برق بعد از وقوع! ‏

0
۳۱۲ بازدید

ازابتدای اسفند ماه تعرفه برق ۱۰ درصد افزایش یافت

گروه امورزیربنایی: معاون وزیر نیرو با هشدار نسبت به خاموشی اجتناب‌ناپذیر در تابستان ۱۳۹۴ و کسری سه هزار مگاواتی تراز تولید، در صورت عدم همکاری مردم گفت: از ابتدای اسفند ماه قیمت برق ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت‎.
‎هوشنگ فلاحتیان درنشستی خبری با اعلام خبر فوق گفت:  تعرفه برق خانگی و کشاورزی ۱۰ درصد و سایر بخش‌ها، صنایع ،ادرای و تجاری ۲۰ درصد از ابتدای اسفند ماه سال جاری افزایش می‌یابد‎.
‎معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به این‌که هزینه ۷۰ درصد قبض‌های برق ماهانه کمتر از هفت هزار تومان است، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ اجازه افزایش تعرفه به میزان ۳۸ درصد را داشتیم، اما تنها ۲۰ درصد افزایش قیمت برق داریم. در سال جاری نیز مجوز افزایش ۳۰ درصدی تعرفه برق را به ما داده بودند، اما از این شرایط استفاده نکردیم تا این‌که از ماه اسفند قیمت برق خانگی و کشاورزی ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد‎.
‎خاموشی محتمل است
وی اضافه کرد: اگر مردم ۱۰ درصد در مصرف برق نسبت به تابستان ۱۳۹۳ صرفه‌جویی داشته باشند و از لوازم پرمصرف در ساعات پیک استفاده نکنند، در صورتی که بتوانیم بار را در رقم ۵۰ مگاوات مدیریت کنیم تجربه خاموشی نخواهیم داشت، اما در غیر این صورت اعمال خاموشی اجتناب‌ناپذیر است‎.
‎فلاحتیان با اشاره به لزوم همکاری صنایع و انتقال تعطیلات سالانه آنها به فصل تابستان گفت: استفاده از لوازم پرمصرف باید به نیمه‌های شب موکول شود.‏
وی با اشاره به بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومانی برق که نیمی از آن مربوط به بانک‌ها و اوراق مشارکت می‌شود، گفت: سعی کردیم حجم بدهی افزایش پیدا نکند و این در شرایطی است که تورم در کشور بر خرید تجهیزات تاثیر گذاشته است؛ با این وجود پیش‌بینی می‌شود در پایان سال حجم بدهی ما به ۲۲ تا ۲۳ میلیارد تومان برسد‎.
‎معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر این‌که درصددیم بخش عمده‌ای از بدهی‌هایمان در سال ۱۳۹۴ با کمک دولت و مجلس ساماندهی کنیم، گفت: اعتبارات عمومی برق نسبت به آب بسیار کم است و اعتبارات عمومی زیادی نداریم‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10578