یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 141770 15:50 1400/02/27
از آزادسازی 6 هزار محدوده و معدن غیر فعال رونمایی شد

از آزادسازی 6 هزار محدوده و معدن غیر فعال رونمایی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
از آزادسازی 6 هزار محدوده و معدن غیر فعال رونمایی شد

از آزادسازی 6 هزار محدوده و معدن غیر فعال رونمایی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، «اسدالله کشاورز» در این مراسم که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، افزود: در سالی که به تدبیر رهبر معظم انقلاب به «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، معادن و محدوده‌های حبس شده، غیرفعال و راکد شناسایی شد.

وی ادامه‌داد: این محدوده‌ها و معادن در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری برای مزایده عمومی در اختیار افراد دارای اهلیت و صلاحیت قرار خواهد گرفت.

انجام فرآیند واگذاری به صورت الکترونیکی

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: فرآیند واگذاری کاملا الکترونیکی و بدون حضور مراجعان و متقاضیان واگذاری در سطح کشور انجام می‌شود که این سیاست وزارت صنعت در راستای سهولت انجام فرایندها و مزایده‌هاست.

وی درباره این محدوده ها و معادن بیان‌داشت: محدوده‌ها و معادنی که واگذار می‌شوند فاقد معارض دولتی و مردمی و بدون هیچگونه تعارض هستند و برندگان به سهولت می‌توانند کار خود را در راستای فعال‌سازی به پیش ببرند.

انجام واگذاری طی فرایند دو مرحله ای در فاصله ۱۵ روزه

وی در خصوص فرآیندهای انجام این کار، ادامه‌داد: واگذاری، طی دو فرایند در فاصله ۱۵ روزه انجام می شود که در مرحله نخست ۱۶ استان دسته‌بندی شده است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت افزود: از ۳۱ اردیبهشت تا ۱۳ خرداد گروه نخست می‌توانند نسبت به مراجعه به سایت و ثبت‌نام اقدام کنند و در بازه زمانی ۱۳ خرداد تا ۲۷ خرداد نیز گروه دوم (۱۶ استان دیگر) می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

کشاورز اضافه‌ کرد: از حدود ۶ هزار معدن و محدوده، تعداد ۳۳۰ محدوده و معدن متروکه، یک‌هزار و ۲۲۶ فقره دارای پروانه بهره‌برداری معدن و ۴۸۰ فقره دارای گواهی کشف است.

برپایه این گزارش، آیین طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، روسای سازمان‌های صنعت استانی و تشکل‌های بخش خصوصی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت مهرماه ۹۹ در بخشنامه‌ای به همه استان‌ها بر لزوم فعال‌سازی معادن تعطیل شده تاکید کرد و یک فرصت سه ماهه به بهره‌برداران داد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |