ارزش معاملات از ۶۰۰میلیارد تومان فراتر رفت

0
۲۹۴ بازدید

سهام داران در معاملات روز یکشنبه در بورس و فرابورس، بیش از دو میلیارد سهم را به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان خریدای کردند که این ارقام نسبت به بهمن ماه گذشته بی سابقه بوده است.حجم و ارزش معاملات روز یکشنبه در بورس و فرابورس از رشد خیره کننده ای برخوردار بود و سرمایه گذاران نیز پول های تازه ای را وارد این دو بازار کردند.

بر اساس آمار موجود، روز یکشنبه یک میلیارد و ۶۷۹ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۵۶۱ سهم به ارزش سه هزار و ۸۲۹ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شد. این معاملات در ۱۰۴ هزار و ۲۶۲ دفعه انجام شد. ارزش و تعداد معاملات انجام شده از بهمن ماه پارسال تاکنون، بیشترین میزان به شمار می رود و این امر نشان دهنده افزایش  اعتماد سرمایه گذاران به بازار سهام است.در نتیجه معاملات این روز بازار سهام، شاخص کل با ۳۴۰ واحد افزایش به ۷۵ هزار و ۳۶۸ واحد رسید.

شاخص صنعت هم در نتیجه رشد قیمت سهام حاضر در این گروه، با رشدی ۱۵ واحدی به ۶۲ هزار و ۹۴۱ واحد رسید. شاخص بازار اول هم این روز را سبز به پایان رساند. این متغیر با رشدی ۳۶۰ واحدی به ۵۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.در مقابل، شاخص بازار دوم با کاهش ۵۳ واحدی بر روی عدد ۱۴۴ هزار و ۸۳۴ واحد قرار گرفت.با توجه به اخبار مثبتی که از توافق هسته ای به گوش می رسد و در نتیجه آن رفع تحریم ها، سرمایه گذاران نگاه ویژه ای به سهام بانکی دارند. به طوری که یک میلیارد و ۵۰ میلیون و ۸۸۲ هزار سهم از این صنعت به ارزش یک هزار و ۶۶۸ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریال خریداری شد.

حجم معاملات در بانک ملت که بیشترین تاثیر را بر روند شاخص داشت، به بیش از ۳۲۹ میلیون سهم رسید. این سهم اثری ۷۶ واحدی بر رند شاخص به جای گذاشت.در عین حال، گروه مپنا با ۶۱ واحد، بانک پاسارگاد با ۶۰ واحد، بانک صادرات با ۴۶ واحد و بانک تجارت با ۴۱ واحد دیگر شرکت هایی بودند که شاخص را مثبت کردند. در مقابل، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۹ واحد و سرمایه گذاری غدیر با ۲۲ واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر روند شاخص به جای گذاشتند. معامله بلوکی در محدوده منفی قیمتی بر روی نماد”پارسان” این نماد را تبدیل به تاثیرگذارترین نماد منفی بازار بر روی شاخص کرد.در بازار روز یکشنبه بانک های ملت، تجارت و انصار، ایران ترانسفو و بیمه آسیا بیشترین میزان تقاضا و شرکت های تولید مواد اولیه و الیاف مصنوعی، سیمان مازندران، فولاد امیرکبیر کاشان و پارس پامچال بیشترین حجم عرضه را داشتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=6517