کد خبر: 179972
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

ارجاع پرونده یک اتاق مشترک بازرگانی به نهاد حقوقی اتاق بازرگانی

ارجاع پرونده یک اتاق مشترک بازرگانی به نهاد حقوقی اتاق بازرگانی

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، یکی از بازوهای اتاق بازرگانی در توسعه تجارت خارجی اتاق‌های مشترک بازرگانی هستند که اگر موفق عمل کنند، می‌توانند اثرگذاری قابل توجهی در توسعه مناسبات تجاری متقابل دو کشور داشته باشند.

قطعا عملکرد موفق و اثرگذار اتاق‌های مشترک در گرو میزان توانمندی، دانش و عملکرد در وهله اول هیأت رئیسه، دبیرخانه و در نهایت اعضای آن است و هرچه این سه بخش باهم نزدیکتر و منسجم‌تر عمل کنند، قطعا آن اتاق مشترک عملکرد مطلوب‌تری دارد.

اما متأسفانه بر اساس مستندات رسیده به دست خبرنگار روزنامه جهان اقتصاد، در رأس مجموعه یکی از اتاق‌های مشترک بازرگانی، اتفاقاتی رقم خورده است که به بروز اختلافات جدی منجر شده است تا جاییکه برخی از اعضای هیأت رئیسه در اعتراض به عملکرد به نهاد بالادستی یعنی اتاق بازرگانی ایران طرح شکایت کرده‌اند.

مواردی چون ابهام در برگزاری مجامع سالانه، اعضای علی‌البدل، مسائل مالی و نحوه مدیریت مجموعه از جمله گزینه‌هایی است که مورد اعتراض برخی اعضای هیأت رئیسه قرار گرفته است.

با گشایش پرونده این اتاق مشترک در حقوقی اتاق بازرگانی، منتقدان هیأت رئیسه امیدوار هستند که پس رسیدگی واحد حقوقی به کمیته ماده ۲۳ ارسال شود و این مسئله در داخل خانواده اتاق بازرگانی حل شده و به بیرون از خانواده کشیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.