کد خبر: 12025
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : زندگی

ارایه پیشنهاد مجازات جایگزین برای زنان زندانی معتاد

ارایه پیشنهاد مجازات جایگزین برای زنان زندانی معتاد

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری از ارائه پیشنهاد مجازات جایگزین برای زنان زندانی معتاد با محکومیت کمتر از ۹۱ روز به ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان‌ها و وزارت دادگستری خبر داد و گفت که این معاونت در حال پیگیری موضوع است.

سوسن باستانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تمرکز معاونت متبوعش بر چند حوزه مثل خانواده، سلامت و آسیب‌ها به صورت خاص همچنین گفت که کار در حوزه آسیب‌ها در زمینه اعتیاد و زنان بهبودیافته نیز حائز اهمیت است.

وی در ادامه از تلاشهای واحد حقوقی معاونت امور زنان و پیگیری خاص مسائل مربوط به کودکان هم خبر داد.

باستانی به برگزاری جلسات کمیته پیشگیری خشونت علیه زنان با همکاری سازمان بهزیستی و پزشکی قانونی و نیروی انتظامی هم اشاره کرد و گفت: قرار شده است هماهنگی‌هایی بین این حوزه‌ها صورت بگیرد و ما با توجه به آمارهای موجود، پیشگیری از اعتیاد را در اولویت قرار داده‌ایم.

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان با اشاره به دیگر اقدامات و برنامه‌های این معاونت برای سال جاری، امضای تفاهم‌نامه با وزارت مسکن را یادآور شد و افزود: در زمینه ساماندهی وضعیت زنان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی هم برنامه‌هایی داریم.

باستانی در پایان با بیان اینکه «مسائل زنان با آسیب‌هایی مثل طلاق، اعتیاد و فقر مترادف شده است» گفت: هدف ما تغییر این نگاه بوده؛ بنابراین قرار است به دستاوردهای زنان بپردازیم که نقش رسانه‌ها در این زمینه پررنگ است.