چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 2482 14:43:07 1393-03-24
ادامه سريال ابطال 6 ميليون کارت سوخت

ادامه سريال ابطال 6 ميليون کارت سوخت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ادامه سريال ابطال 6 ميليون کارت سوخت

ادامه سريال ابطال 6 ميليون کارت سوخت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه امورزيربنايي: معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با تشريح جزييات ابطال 6 ميليون کارت سوخت، گفت: ابطال 100 هزار کارت سوخت خودروهاي غيرفعال در آژانس هاي مسافربري و اتوموبيل کرايه از هفته جاري آغاز مي شود.

حسين هاشمي روز شنبه در نشست خبري با تشريح جزييات برنامه هاي اين ستاد براي ساماندهي کارت هاي سوخت، اظهار داشت: در سال هاي گذشته، 250 هزار کارت سوخت براي آژانس هاي مسافربري و اتوموبيل کرايه صادر شده که ماهانه بين 200 تا 300 ليتر سهميه بنزين يارانه اي دريافت مي کنند.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور، افزود: براساس گزارش نهادهاي نظارتي، بخشي از کارت هاي سوخت صادر شده در اختيار افرادي قرار گرفته است که هيج نقشي در جابجايي مسافر ندارند.
وي ادامه داد: برخي افرادي که پيش از اين در آژانس هاي مسافربري فعاليت مي کردند، پس از خروج از اين مراکز هنوز از سهميه بنزين يارانه اي آژانس استفاده مي کنند.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور اضافه کرد: برخي از جايگاه داران نيز سهميه هاي آژانس را خريد و فروش مي کنند.
هاشمي گفت: از سال گذشته ساماندهي کارت هاي سوخت آژانس هاي مسافربري را آغاز و اطلاعات 150 هزار شاغل در آژانس ها را از مراکز مربوطه و اتحاديه ها دريافت کرديم.
وي اظهار داشت: پس از پايش اطلاعات از هفته جاري کار ابطال 100 هزار کارت سوخت خودروهايي که فعاليتي در آژانس هاي مسافربري ندارند، انجام مي شود.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور افزود: با ابطال 100 هزار کارت سوخت مورد اشاره، مصرف روزانه 800 هزار ليتر بنزين يارانه اي کاهش مي يابد.
هاشمي خاطرنشان کرد: البته افراد شاغل در آژانس هاي مسافربري که اطلاعات آنها به دست ما نرسيده و کارت سوخت شان باطل مي شود از ابتداي تيرماه به مدت دو هفته فرصت دارند به مراکز درنظرگرفته شده و اتحاديه ها مراجعه و نسبت به درج اطلاعات خود اقدام کنند تا سهميه آنها احيا شود.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: حدود 24 ميليون کارت سوخت طي سال هاي اخير صادر شده اما در اين مدت، هيچ اقدامي براي پايش اطلاعات اين کارت ها انجام نشده بود.
وي افزود: از دي ماه سال گذشته کار پايش و ابطال کارت هاي مربوط به خودروهاي فاقد تردد شروع شد و تاکنون 6 ميليون کارت سوخت باطل شده است.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به مصوبات قانوني مربوط به ابطال کارت هاي غيرقانوني، اظهار داشت: برخي از اين کارت مربوط به خودروهايي بودند که اصلا وجود خارجي نداشتند.
هاشمي با تشريح جزييات ابطال 6 ميليون کارت سوخت، تصريح کرد: کارت هاي سوخت باطل شده مربوط به خودروهاي فرسوده و اسقاطي و موتورسيکلت هاي فاقد هويت است.
وي اضافه کرد: در زمان واگذاري کارت هاي سوخت، برخي افراد با مراجعه به کلانتري ها با ارايه يک مدرک، کارت سوخت براي موتورسيکلت دريافت مي کردند در حالي که مشخص شده امروز چنين موتورسيکلت هايي وجود خارجي ندارند.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور افزود: برخي خودروها در تصادفات از بين رفته و يا کار اسقاط آنها به پايان رسيده بود، اما همچنان از کارت سوخت آنها استفاده مي شد.
وي اظهار داشت: با ابطال 6 ميليون کارت سوخت تاکنون 500 ميليون ليتر در مصرف بنزين صرفه جويي شده که ارزش اقتصادي آن حدود يک هزار ميليارد تومان برآورد مي شود.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور، گفت: با ابطال 6 ميليون کارت سوخت، روزانه حدود 6 ميليون ليتر در مصرف بنزين يارانه اي صرفه جويي شده است.
هاشمي ادامه داد: برخي از کارت هاي سوخت متعلق به خودروهاي آموزشگاه هاي رانندگي بود که هيچ نقشي در حمل و نقل عمومي نداشتند.
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور اضافه کرد: حدود 26 هزار کارت سوخت براي خودروهاي مراکز آموزشي رانندگي صادر شده بود که روزانه 260 هزار ليتر بنزين يارانه اي مصرف مي کردند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |