کد خبر: 997
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳

اخبار کوتاه بازارسرمایه /۲۱فروردین ۹۳

اخبار کوتاه بازارسرمایه /۲۱فروردین ۹۳

افزایش ۷۳درصدی “EPS” ایران ترانسفو

شرکت ایران ترانسفو در نخستین پیش بینی حسابرسی شده، درآمد هر سهم سال مالی ۹۳را مبلغ ۷۳۹ریال اعلام کرده است که این مبلغ در مقایسه با درآمد محقق شده سال مالی ۹۲افزایش ۷۳درصدی را در پگی داشته است .

“بترانس پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در تاریخ ۴ اسفند۹۲ و مطابق اقلام مقایسه ای اطلاعیه حسابرسی شده حاضر به مبلغ ۷۳۹ ریال اعلام کرده است.

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۳ نسبت به سال مالی ۹۲ مبلغ فروش ۶۰ درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته ۴۱ درصد افزایش، سود عملیاتی ۹۲ درصد افزایش و سود خالص ۷۳ درصد افزایش یافته است.

شرکت سود تقسیمی پیشنهادی هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی ۹۳ را ۵۰ درصد سود خالص هر سهم اعلام کرده است.

بترانس” پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی ۹۲ را در تاریخ ۶ اسفند۹۱ مبلغ ۳۶۵ ریال و بر اساس اقلام مقایسه ای اطلاعیه حسابرسی شده حاضر مبلغ ۴۲۸ ریال اعلام کرده است.

لازم به ذکر است شرکت تاکنون پیش بینی سود تلفیقی هر سهم گروه را برای سالهای مالی ۹۲ و ۹۳ ارائه نکرده است و براساس صورتهای مالی سالانه (حسابرسی شده) سود تلفیقی هر سهم در سال های مالی ۹۰ و ۹۱ به ترتیب مبلغ ۶۰۱ ریال و ۵۰۱ ریال محقق شده است.

افزایش حضور سرمایه گذاران دربورس

از ابتدای امسال، چهار میلیارد و ۲۴۷میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۷هزار و ۱۱۸میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد ۱۷۲هزار و ۶۰۹سرمایه گذار، در ۵۰۶هزار و ۳۲۶دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ماه امسال، ۹۹ هزار و ۳۰۸ خریدار در ۲۹۵ هزار و ۳۵۰ دفعه به داد و ستد پرداختند. تعداد خریداران در قیاس با هفته پیش ۱۱۶ درصد و دفعات معاملات ۱۲۶ درصد افزایش داشت.

در هفته یاد شده، دو میلیارد و ۴۸۸ میلیون سهم به ارزش ۸ هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک انجام شد. حجم معاملات خرد و بلوک در مقایسه با هفته پیش ۱۷۶ درصد و ارزش آن ۱۱۰ درصد افزایش داشت.

این در حالی است که حجم معاملات این هفته ۱۹۴ و ارزش آن ۱۶۴ درصد رشد را در قیاس با مدت مشابه قبل تجربه کرد.

از ابتدای امسال، چهار میلیارد و ۲۴۷ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۷ هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد ۱۷۲ هزار و ۶۰۹ سرمایه گذار، در ۵۰۶ هزار و ۳۲۶ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با کاهش ۱.۶۷ درصدی به ۷۷ هزار و ۴۲۳ واحد رسید.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۶۴ هزار و ۵۷۱ واحد ایستاد که در قیاس با هفته قبل، ۱.۴۹ درصد کاهش را نشان می داد. شاخص بازار اول در هفته گذشته با ۱.۳۰ درصد و شاخص بازار دوم با ۲.۴۲ درصد کاهش همراه شد.

در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ماه، تعداد ۳۸۵ هزار و ۱۰۹ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۸۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال ۴۵۸ هزار و ۷۱۷ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۴۵۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.

علاقمندی تامسون رویترز به همکاری با بورس تهران

ایسنا : تامسون رویترز تایید کرد این شرکت در حال بررسی فرصت‌های تجاری احتمالی با بازار بورس تهران در صورت برداشته شدن تحریم‌های غربی است.

این شرکت که فراهم کننده اخبار و اطلاعات جهانی است، هفته گذشته با نمایندگان بازار بورس تهران در لندن دیدار کرد.

یک سخنگوی تامسون رویترز در این باره گفت: این شرکت همه مقررات و قوانین تحریم را رعایت می‌کند و این نشست مطابق با قوانین مذکور، برای ابراز علاقمندی دو جانبه به منظور بررسی فرصت‌های همکاری در صورتی که تحریم‌ها اجازه دهد، بوده است.

این سخنگو افزود در این نشست هیچ توافقی مورد بحث قرار نگرفت.

حسن قالیباف، مدیرعامل بازار بورس تهران در گفت و گو با وال استریت ژورنال اظهار کرد: تامسون رویترز علاقمند به انتشار آمار تجاری بازار سرمایه تهران است.

بر اساس گزارش ایسنا ، تامسون رویترز به مشتریان رسانه ای در ایران اخبار فراهم می‌کند که تحت تحریم‌ها مجاز است.