کد خبر: 12111
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

اخبار بورس ها صفحه بورس – ۷ اردیبهشت ۹۴

اخبار بورس ها صفحه بورس – ۷ اردیبهشت ۹۴

کارگاه آموزشی بورس:

بورس در ايران، چگونه شكل گرفت؟

مطالعات اوليه درباره تأسيس بورس در ايران، به سال 1315هجري شمسي بر مي‌گردد. در اين سال، فردي بلژيكي به نام "ران لوترفِلد" پس از انجام مطالعات گسترده درباره‌ي تأسيس بورس در ايران، اساسنامه‌ي داخلي بورس را تهيه و به مسئولان ايراني ارائه كرد، اما با توجه به شرايط آن زمان و وقوع جنگ جهاني دوم، عملا موضوع بررسي و تأسيس بورس در ايران بيش از 25 سال به تأخير افتاد. با استفاده از نرم افزار بیش نما و قرار دادن تلفن همراه خود مقابل بارکد روبرو ادامه این مبحث آموزشی را گوش کنید...

بورس در سراشیبی تند

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز دوشنبه با 632 واحد کاهش به 65 هزار و 576 واحد رسید و ارزش روز بازار به 291 هزار میلیارد تومان افت کرد.در این روز معامله‌گران بورسی بیش از 556 میلیون و 689 هزار برگه بهادار در غالب 47 هزار و 744 نوبت معامله و به ارزش 101 میلیارد تومان دادوستد کردند.روز دوشنبه شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) با 272 واحد کاهش به 28 هزار و 54 واحد و شاخص کل (هم‌وزن) با 58 واحد کاهش به 10 هزار و 95 واحد رسید.شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با 53 واحد کاهش به 9214 واحد رسید و شاخص آزاد شناور با 982 واحد کاهش به 75 هزار و 932 واحد رسید، شاخص بازار اول بورس با 504 واحد افت به 48 هزار و 85 واحد و شاخص بازار دوم بورس با 986 واحد کاهش به 130 هزار و 413 واحد رسید.

سامانه اطلاعات سهامداران شرکت بورس کالای ایران راه اندازی شد

به منظور تسهیل ارتباط سهامداران شرکت بورس کالای ایران، سامانه اطلاعات سهامداران این بورس راه اندازی شد.به منظور آگاهی کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت بورس کالای ایران از آخرین وضعیت سهام آنها، پرداخت سود و نقل و انتقالات مربوطه، سامانه اطلاعات سهامداران شرکت بورس کالای ایران از سوی این بورس راه اندازی و در دسترس عموم قرار گرفته است.بر اساس این گزارش، کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی بورس کالای ایران می توانند با مراجعه به پورتال بورس کالا به نشانی: www.ime.co.ir در منوی ذینفعان و در بخش سهامداران، بر روی گزینه ترکیب سهامداران کلیک کرده و پس از ورود به سامانه سهامداران با وارد کردن کد بورسی و رمز عبور به آخرین اطلاعات سهام خود دست یابند. بنابراین گزارش، رمز عبور برای سهامداران حقیقی، کد ملی و برای سهامداران حقوقی، شناسه ملی است و برای حصول نتیجه بهتر پیشنهاد می شود به جای مرورگر IE Internet Explorer از سایر مرورگرها از جمله فایرفاکس، کروم ، سافاری و ... استفاده شود.