کد خبر: 6917
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

اجرای برخی آثار ایرانی توسط ارکستر سن‌پطرزبورگ

اجرای برخی آثار ایرانی توسط ارکستر سن‌پطرزبورگ

     کوارتت زهی شماره ۱هرمز فرهت به همراه آثاری از فوزیه مجد، شاهین فرهت، امیر بکان و امیرمهیار تفرشی‌پور در موزه هنرهای معاصر اجرا می‌شود.

کوارتت زهی‌های هرمز فرهت، فوزیه مجد، شاهین فرهت، امیر بکان و امیرمهیار تفرشی‌پور ۲آذر در موزه هنرهای معاصر سن‌پیترز بورگ به اجرا درمی‌آید.

این آهنگساز ایرانی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ درباره اجرای آثار ایرانی در موزه هنرهای معاصر سن‌پطرزبورگ گفت: در این کنسرت، تنها کوارتت زهی‌هایی از ایرانیان اجرا خواهد شد. اجرای این آثار توسط ارکستر سن‌پطرزبورگ، برای ایرانیان یک اعتبار به حساب می‌آید و من از اجرای این آثار بسیار خوشحال هستم چراکه بار دیگر کوارتت زهی‌های ایران با کیفیت بسیار مناسبی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این برنامه کوارتت زهی شماره ۱هرمز فرهت که درواقع اولین کوارتت زهی ایرانی است و در سال ۱۳۳۲ساخته شده است به همراه آثاری از فوزیه مجد، شاهین فرهت، امیر بکان و امیرمهیار تفرشی‌پور اجرا خواهد شد.

فرهت درباره ساخت و اجرای آخرین کنسرتو ویولن خود نیز بیان کرد: این کنسرتو ویولن آماده شده و من با آقای ریاحی صحبت کرده‌ام تا قبل از ضبط آن در جشنواره فجر بتوانیم اجرا داشته باشیم. بعد از اجرای آن تلاشم بر این است که در سن‌پطرزبورگ و یا در اکراین بتوانم این کنسرتو ویولن را ضبط کنم.

او افزود: در ایران کنسرتو ویولن‌های زیادی ساخته نشده و من از ساخت این اثر بسیار خوشحالم. اولین بار پرویز محمود کنسرتو ویولنی ساخت که البته آثارش زیاد در دسترس نیست و همچنین علیرضا مشایخی هم چد کنسرتو ویولن ساخته است.