آیا بازار طلا در انتظار افتی چشم گیر است؟

0
۲۸۳ بازدید

یک نشریه فنلاندی اعلام کرد که فنلاند در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان بزرگترین تولید کننده طلا در بین کشورهای اتحادیه اروپا شناخته شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی کاستوم تودی، فنلاند در سال ۲۰۱۴ میلادی با پیشی گرفتن بر سوئد به بزرگترین تولید کننده اروپا تبدیل شده است.بر اساس این گزارش بزرگترین معدن طلای اروپا در فنلاند واقع است و شرکت کانادایی آگنیکو ایگل مالک آن است. با توسعه این معدن تولید طلای آن به بیش از ۶ تن در سال افزایش خواهد یافت.تولید طلای این معدن در شرایط کنونی ۵ تن است. گردش مالی این شرکت در سال گذشته به بیش از ۱۳۸ میلیون یورو رسیده و سود عملیاتی آن نیز بالغ بر ۱۴ میلیون یورو بوده است.این شرکت بزرگ معدنی سال گذشته ۸۰ میلیون یورو در بخش های مختلف معدنی سرمایه گذاری کرده است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در شرایط کنونی تحت فشار زیادی ناشی از کاهش تقاضای فیزیکی چین و تقویت ارزش دلار آمریکا قرار دارد.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس امپایر، انتشار آمارهای ناامید کننده در خصوص وضعیت تجاری چین طی ماه گذشته، نگرانی ها در خصوص وضعیت اقتصادی این کشور را تشدید کرده و به نظر می رسد این مساله می تواند تاثیر زیادی بر روند تقاضای فیزیکی طلا در بازار این کشور داشته باشد.بر اساس این گزارش ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی همچنان رو به افزایش است و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره را بیشتر کرده است. تحلیلگران موسسه جی اف ام اس نیز تاکید کرده اند که قیمت طلا امسال احتمالا به پایین ترین سطح در ۵ سال اخیر خواهد رسید ولی در سال ۲۰۱۶ میلادی بار دیگر با افزایش روبرو خواهد شد.البته تقاضای فیزیکی طلا در بازار هند رو به افزایش است ولی این مساله به تنهایی قادر به افزایش چشمگیر قیمت طلا نبوده است.

تازه ترین تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۰۲ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، تحلیل تکنیکال حاکی است اگر سطح حمایتی ۱۲۰۲ دلاری برای قیمت هر اونس طلا شکسته شود قیمت این فلز زرد در کوتاه مدت به کمتر از ۱۲۰۰ دلار خواهد رسید.بر اساس این گزارش سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۰۷ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به بیش از ۱۲۱۰ دلار افزایش خواهد یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11656