کد خبر: 11185
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

آخرین وضعیت شاکیان ۸۵۰۰ پرونده بیمه توسعه

آخرین وضعیت شاکیان ۸۵۰۰ پرونده بیمه توسعه

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

معاون وزیر اقتصاد با اعلام اینکه در سال گذشته بیمه‌ها 16 میلیون پرونده خسارتی داشته اند گفت: 8500 پرونده بیمه توسعه تعیین تکلیف شده است.

محمد پاریزی گفت: همه دارایی ها، تعهدات و مسئولیت های بیمه توسعه که فعالیت آن باطل شده به شرکت بیمه ایران منتقل شده و با همکاری این شرکت پرداخت می شود.معاون وزیر اقتصاد افزود: نظارت بیمه مرکزی به ویژه در یکسال اخیر جدی تر شده و بارها به شرکت بیمه توسعه درباره ترکیب دارایی ها و سرمایه گذاری های آن هشدار داده و ابتدا صدور بیمه شخص ثالث را تعلیق کرده و در ادامه هم همه فعالیت های این شرکت درهمه رشته های بیمه ای تعلیق شده است.وی تصریح کرد: در صنعت بیمه کشور علاوه بر یک شرکت بیمه دولتی به نام بیمه ایران، حدود 29 شرکت بیمه غیردولتی و خصوصی فعال است و بیمه مرکزی در چارچوب قانون بر عملکرد و سیاست ها و همچنین ترکیب دارایی های این شرکت ها نظارت می کند.

پاریزی ادامه داد: نخستین بار در یکسال اخیر بیمه مرکزی شاخص توانگری و قدرت ایفای تعهدات شرکت های بیمه ای را در دسترش شهروندان قرار داده و از شهروندان هم انتظار داریم مانند فعالیت های بانکی و پولی حتما به این شاخص ها و توصیه های کارشناسان توجه کنند و بدانند که فروش بیمه نامه ارزان به معنی مطلوب بودن آن نیست و حتی بیمه توسعه در برخی رشته های بیمه ای 50 درصد هم تخفیف داده بود.  ین مقام مسئول در وزارت اقتصاد اظهارداشت: صنعت بیمه در سال گذشته 16 هزار میلیارد تومان بیمه نامه فروخته و معادل 16 میلیون پرونده خسارت هم داشته است. در بررسی پرونده های مربوط به بیمه توسعه تاکنون 8500 پرونده تعیین تکلیف شده و خسارت های آنها پرداخت شده و یا در شرف پرداخت است و از 88 نفر از بیمه گذاران بیمه توسعه که به خاطر دیه زندانی شده اند 55 نفر آزاد شده اند و بقیه هم در آینده آزاد خواهند شد.