یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 8079 05:45 1402/07/15

۳۵۰ دوره آموزشی ایمنی در واحدهای صنعتی اصفهان برگزار شد

۳۵۰ دوره آموزشی ایمنی در واحدهای صنعتی اصفهان برگزار شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان گفت: سال گذشته ۳۵۰ دوره آموزشی در زمینه ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادث برای واحدهای صنعتی استان برگزار شد.

رسول سواری در مانور امداد و نجات و اطفاء حریق صنعتی در "شهرک صنعتی ۲ نجف‌آباد" افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادث با پرداخت ۸۰ درصد هزینه‌ها را دارد.

 

وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی بصورت منسجم و متمرکز در استان ایجاد شده و از مزیت های بسیاری از جمله مدیریت هزینه‌ها و پیشگیری از حوادث و ارتقا ایمنی برای واحدهای صنعتی و فعالان صنعتی برخوردار است.

 

سواری بیان کرد: پراکندگی واحدهای صنعتی، خطرات و حوادث بسیاری برای آنها بدنبال دارد و در این شرایط امکان هزینه کردن در راستای ایمنی آنها وجود ندارد.

 

وی افزود: اصفهان با بیش از ۸۰ شهرک صنعتی دولتی و حدود ۲۰ شهرک صنعتی خصوصی یکی از استان‌های بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌شود و در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در زمینه زیرساخت ها در این شهرک های صنعتی انجام شده است.

 

به گفته وی، وزارت صنعت، معدن، تجارت و استانداری اصفهان تاکید ویژه‌ای بر ارائه خدمات "اچ. اس. ای"(بهداشت، ایمنی و محیط زیست) به واحدهای صنعتی دارند و امروز خدمات خوبی در این زمینه به واحدهای صنعتی ارائه شده است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان گفت: ارگان‌های مختلف از جمله هلال احمر، سپاه، فوریت‌های پزشکی، پلیس راهور، نیروی انتظامی و شرکت خدماتی شهرک صنعتی در برگزاری مانور امداد و نجات و اطفا حریق صنعتی در "شهرک صنعتی ۲ نجف‌آباد"حضور داشتند.

 

سواری افزود: در زمان حاضر حدود ۲۷ تا ۳۰ واحد آتش نشانی با ۴۵ دستگاه خودرو و ۲۰۰ نفر پرسنل در شهرک‌های صنعتی استان در راستای ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادث مستقر شده است.

 

مانور امداد و نجات و اطفا حریق صنعتی، امروز به مناسبت هفتم مهر "روز ایمنی و آتش نشانی" در شهرک صنعتی نجف‌آباد ۲ برگزار شد.

 

۸۰ شهرک صنعتی مُصوب در اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۷۵ شهرک عملیاتی شده و در حال واگذاری است.

 

تاکنون ۵۰ درصد از شهرک‌های این استان به ظرفیت نهایی خود رسیده‌اند.

 

بیش از ۱۴۰ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مُصوب و فعال استان اصفهان مشغول کار هستند.

 

شهرستان نجف‌آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

برچسب: اصفهان ، شهرک‌های صنعتی اصفهان ، دوره آموزشی ایمنی ، ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادثhttps://jahaneghtesad.com/direct/8079


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |