یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16918 11:00 1403/04/03
در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور مطرح شد؛

۲۱۶ تومان سود صبانور به ازای هر سهم تقسیم شد، دستیابی به رکورد تولید در ۳ ماه ابتدایی امسال

دسته‌بندی: صنعت و معدن
در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور مطرح شد؛

۲۱۶ تومان سود صبانور به ازای هر سهم تقسیم شد، دستیابی به رکورد تولید در ۳ ماه ابتدایی امسال

دسته‌بندی: صنعت و معدن

۲۱۶ تومان سود شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ تقسیم شد.

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ امروز مورخ ۲۹ خرداد با حضور ۸۹.۵۵ درصد سهام‌داران در محل سالن تلاش برگزار شد.

 

سیدعلیرضا موسوی، مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت اظهار کرد: طرح توسعه‌ای صبانور در معدن گلالی با هدف تولید ۲.۵ میلیون تن کسانتره در دستور کار قرار دارد و زمین احداث کارخانه در نزدیکی محل معدن خواهد بود.

 

وی افزود: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم در سه ماهه ابتدایی امسال به رکورد تولید در این بازه زمانی در تاریخ شرکت توسعه معدنی و صنعتی دست پیدا کردیم.

 

موسوی بیان کرد: در حوزه اکتشافات به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم و با رفع معضل معارضان محلی، توسعه این مهم را در دستور کار قرار داده‌ایم. در حوزه زیرساخت نیز به دنبال تکمیل پروژه‌های خود در این حوزه هستیم و علاوه‌براین، به دنبال اجرای فاز ۳ معدن شهرک با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در بیجار و فاز ۲ گلالی هستیم.

 

به گفته وی، سود عملیاتی صبانور در سال گذشته به ۲۸ هزار و ۶۴۲ میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال و سود خالص شرکت به ۳۴ هزار و ۸۱۲ میلیارد و ۱۹۸ میلیون ریال رسید که به ترتیب با رشد ۹۸ درصدی و ۸۵ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ همراه بود.

 

گفتنی است که حاشیه سود عملیاتی «کنور» در سال گذشته به میزان ۵۰ درصد بود که در مقایسه با سایر تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره و گندله در کشور رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

 

از دیگر دستاورد‌های صبانور در سال گذشته می‌توان به افزایش میزان ضریب دسترسی کارخانه‌های تولیدی، کاهش توقفات ساعتی کارخانه‌های تولیدی نسبت به سال ۱۴۰۱، برنده شدن در سه محدوده اکتشافی (بوکان، یزد و سیرجان) و رکورد فروش کنسانتره سنگ‌آهن اشاره کرد.

 

در پایان نیز، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲، تقسیم سود ۲۱۶ تومان به ازای هر سهم به تصویب سهام‌داران رسید.

برچسب: مجمع عمومی عادی سالانه ، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانورhttps://jahaneghtesad.com/direct/16918


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |