جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 9482 15:15 1402/08/23

کدام داروهای بیماران دیابتی مشمول بیمه می‌شود؟

کدام داروهای بیماران دیابتی مشمول بیمه می‌شود؟

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی تا ۷۵ درصد با حمایت بیمه ارائه می‌شود، گفت: دیابت، از یک سال پیش تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرار گرفته است.

 مهدی رضایی اظهار داشت. در هفته دیابت چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت. از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود. علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای است.

 

وی افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز ۵ و ۱۰ میلی گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی گرمی هم با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی ارائه می‌ شود. نوار قندخون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود. در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

 

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت از دیابت به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور یاد کرد. گفت: دیابت، از یک سال پیش تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرار گرفته است.

 

رضایی با بیان اینکه بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد. حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است. یادآور شد: در بیمه سلامت ۷۶۰ هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی و ۳۲ کد ژنریک برای آنها تعریف شده. از این تعداد ۲۵ کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج ارائه می‌ شود.

 

ایرنا

برچسب: بیمه ، دیابت ، دارو دیابت ، سازمان بیمه سلامتhttps://jahaneghtesad.com/direct/9482


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |