شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 9181 07:00 1402/08/15

کدام خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت است؟

کدام خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت است؟

رئیس گروه خدمات پزشکان و دندان‌پزشکان سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این‌که ۱۵۰۰ دندان‌پزشک به بیمه‌شدگان بیمه سلامت خدمات ارائه می‌کنند؛ از تحت پوشش قرار گرفتن ۶ خدمت جدید در حوزه دندانپزشکی در بیمه سلامت خبر داد.

مهناز اخگر درباره خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت اظهار کرد. از گذشته ۱۴ خدمت در این بخش تحت پوشش بیمه سلامت بود، اما اخیراً پیشنهاد شده. حدود ۱۷ خدمت دیگر نیز در حوزه دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمه قرار گیرد. از این تعداد در حال حاضر ۶ خدمت در سامانه‌های بیمه بارگذاری شده. می‌توان به ترمیم آمالگام ۴ سطحی،کامپوزیت ۴ سطحی خلفی و کامپوزیت ۱، ۲، ۳ و ۴ سطحی قدامی برای تمامی دندان‌ها اشاره کرد. البته این خدمات در گذشته تا سن ۱۴ سالگی بود، اما در حال حاضر به ۱۸ سالگی افزایش پیدا کرده است.

 

رئیس گروه خدمات پزشکان و دندان‌پزشکان سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه بیمه سلامت با یک هزار و ۵۰۰ دندان‌پزشک قرارداد همکاری دارد. افزود: در بستر نسخه‌نویسی الکترونیک خدمات ارائه شده. تمامی ۱۴ خدمت توسط این پزشکان در سامانه بیمه ارائه می‌شود. بنابراین افزایش خدمات هیچ مشکلی در سطح دسترسی ایجاد نمی‌کند.

 

وی تصریح کرد: بدون شک پزشکان فاقد قرارداد نیز می‌توانند به سامانه‌ها وارد شده و از این بستر استفاده کنند. ضمن اینکه تعرفه‌ها نیز سالانه به پیشنهاد شورای عالی بیمه در هیئت وزیران تصویب می‌شود و قطعاً باید واقعی باشد. خوشبختانه از سال ۹۹ در این خصوص اتفاقات خوبی افتاد. هرچند که بازنگری در این باره ضروری است.

 

سایر خدمات دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت شامل تعهدات بیمه پایه از جمله ویزیت. رادیوگرافی‌های دهان، آموزش بهداشت، فیشور سلامت، وارنیش فلوراید، فلوراید تراپی، ترمیم اولین دندان دائمی کودکان زیر ۱۴ سال. کشیدن دندان‌های خلفی، قدامی و عقل و جرم‌گیری بوده است.

 

تسنیم

برچسب: بیمه سلامت ، دندانپزشکی ، خدمات دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمهhttps://jahaneghtesad.com/direct/9181


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |