چهارشنبه 02 خرداد، 1403

کدخبر: 7505 14:06 1402/06/25

چند بزرگراه و آزادراه جدید در تهران ساخته می‌شود

چند بزرگراه و آزادراه جدید در تهران ساخته می‌شود

شهردارتهران با اشاره به پیگیری چهار تحول در شهر ادامه داد: شهرداری و مدیریت شهری باید تبدیل به نهاد خدمتگزار اجتماعی تبدیل شود، این تحول درونزاست و برای آن ۹ کلان پروژه تعریف شده است،

زاکانی شهردار تهران افزود: برای هوشمندسازی شهر تهران، شهرک ۲۰۰هکتاری علم و فناوری در پارک ولایت جانمایی شد و مجوز آن را از وزارت علوم دریافت کردیم. کارخانه سیمان ری هم به یک کارخانه در حوزه فرهنگ تبدیل شد و تلاش شد سه ناحیه در تهران به محور ۵ دانشگاه تبدیل شود تا هویت جدید فناورانه شکل بگیرد. 

یک بزرگراه و دو آزادراه در تهران در حال ساخت است 

وی افزود: تحول سوم در حوزه کالبد شهر بود و از همه تهدیدها فرصت خلق کردیم، از کمیسیون ماده ۵ استفاده کردیم و در تهران یک بزرگراه و ۲ آزادراه در حال ساخت است. 

شهردار تهران یادآور شد: علاوه بر این، از اواخر سال گذشته، اصلاح هندسی ۹۸ تقاطع بزرگراهی را در دستور کار قرار دادیم که طی سه سال ۷۸۰ کیلومتر راه درون شهری را برای مردم نزدیک‌تر کنیم. 

زاکانی گفت: رکورد منابع مالی تاریخ بلدیه را زدیم و ۱۵۸ درصد بودجه در ماه قبل محقق شد. بودجه شهرداری حدود ۵۰هزار میلیارد بود که به لطف خدا۸۰هزار میلیارد تومان محقق کردیم. 

۱۲ معبر بزرگراهی را در ۶ ماه اول سال آسفالت می‌کنیم

وی با پرداختن به تولید آسفالت و اهمیت آن در بهسازی معابر گفت: کارخانه‌های بسیار مدرنی در بخش اسفالت وارد کردیم، ظرفیت سال ۱۴۰۰ تولید حدود ۵۴۰ هزارتن بود و در سال ۱۴۰۱ این عدد ۷۵۰ هزارتن و امسال هدف‌گذاری ما ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تن آسفالت است. همچنین ۱۲ معبر بزرگراهی را در ۶ ماه اول امسال آسفالت می‌کنیم و دو سوم حجم آسفالت‌مان را برای معابر درجه دو و سه در نظر گرفتیم. 

زاکانی تاکید کرد: ساخت و ساز و توسعه تهران مبتنی بر الگوهایی خواهد بود که سرانه‌های محیط زیستی و بهبود بخش را داشته باشد و دغدغه‌ها را برطرف کنیم. 

وی با بیان اینکه ما ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال شهرداری را بازگرداندیم، گفت: بخشی از فساد مربوط به آن است که مال ما را بردند و ما مسیری را دنبال می‌کنیم که اموال را بازگردانیم. 

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگ مسیری طی کردیم که بتوانیم از طریق کار مشارکتی توان بالایی را فعال کنیم. مثلا با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تلاش کردیم در سینماها و فرهنگسراها اقدامات مشخصی را دنبال کنیم و بخشی دیگر از اقدامات را در معاونت اجتماعی داشتیم تا با مشارکت تمام اجزای ماجرا کارهای بزرگی رقم بزنیم، کما اینکه دیدیم که اتفاقات بزرگی در شهر تهران افتاد و حضور میلیونی مردم را در تجمعاتی مانند جشنواره اقوام داشتیم. برنامه ریزی ما در حوزه فرهنگی جدی است. 

۲ هزار هکتار فضای سبز مثمر ایجاد می‌کنیم

شهردار تهران در مورد فضای سبز هم اظهار کرد: امسال ۲هزار هکتار فضای سبز مثمر ایجاد خواهیم کرد. 

زاکانی در ادامه تصریح کرد: از سال ۸۵ تا ۹۹ طی ۱۵ سال ۱۶ دستگاه واگن بازسازی شده بود، اما از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ و در این ۲۲ ماه ۲۵۱ واگن را بازسازی کردیم و بازسازی ۴۲ واگن در حال انجام است. به طوری که تا خرداد سال آینده ۴۲۸ واگن را بازسازی می‌کنیم و تحویل می‌دهیم. 

زاکانی با اشاره به تحول در روح شهر ادامه داد: به احیای مساجد روی آوردیم تا بتوانیم از طریق پیوستگی مسجد، محله و خانواده یک کار جدی انجام دهیم. با سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و مسجد پیوستگی داریم؛ سرای محله را به قرارگاه محله تبدیل کردیم که آموزش پرورش، سازمان تبلیغات، روحانیت، دانشگاه، حوزه و شهرداری در آنجا حضور دارند. 

 

منبع: ایلنا

برچسب: جهان اقتصاد ، آسفالت ، بهسازی معابر ، آزادراه ، بزرگراه ، اخبار روز ، شهردار تهران ، زاکانیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7505


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |