یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 7650 06:00 1402/07/03
پایان 65 سال انتظار برای مدال

پینگ پنگ ایران ژاپن را به راکت بست

دسته‌بندی: ورزشی
پایان 65 سال انتظار برای مدال

پینگ پنگ ایران ژاپن را به راکت بست

دسته‌بندی: ورزشی

تیم ملی تنیس روی میز با برتری غرور آفرین مقابل ژاپن راهی نیمه نهایی شد و مدال برنزش را قطعی کرد.

سه تیم ملی تنیس روی میز ایران در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی از ساعت 14:۳۰ مقابل تیم قدرتمند ژاپن قرار گرفت و ۳ بر صفر پیروز شد.

در بازی اول نیما عالمیان مقابل هاریموتو نفر چهارم رنکینگ دنیا و نایب قهرمان المپیک ۲۰۲۰ قرار گرفت. در این بازی که کاملا حساس و نزدیک بود نیما نمایش فوق العاده‌ای داشت و در حالی ۲ بر یک از حریفش عقب بود، اما در ۲ گیم بعدی به برتری رسید و در مجموع ۳ بر ۲ پیروز بازی این بازی بزرگ شد.

در مسابقه دوم نوشاد مقابل شونسوکه توگامی نفر ۴۱ دنیا و دارنده مدال برنز المپیک به میدان رفت و توانست ۳ بر ۲ به برتری برسد و ایران را ۲ بر صفر پیش بیاندازد.

سومین نماینده ایران امیرحسین هدایی با رنک ۱۳۰ بود که مقابل یوشیمورا با رنک ۷۹ دنیا قرار گرفت. هدایی گیم اول را باخت، اما موفق شد گیم‌های دوم و سوم را به پیروزی برسد. در گیم چهارم حریف ژاپنی پیروز شد تا کار به گیم پنجم کشیده شود. گیم پایانی این بازی کاملا حساس و نزدیک دنبال شد و هدایی در حالی که عقب بود، در پایان موفق شد پیروز شود.

ایران با این برد به نیمه نهایی رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد. این مدال پس از ۶۵ سال دوباره کسب خواهد شد. در دوره گذشته نوشاد عالمیان توانسته بود در بخش انفرادی برنز بگیرد.

حالا تیم تنیس روی میز ایران برای ادامه تاریخ‌سازی و صعود به فینال تلاش خواهد کرد و سه بازیکن ایران پس از این برد قاطعانه روحیه بسیار بالایی دارند.

 

بولت سرشاخهنیما عالمیان ملی پوش تنیس روی میز ایران پس از برد تاریخی ایران مقابل ژاپن گفت: "هنوز باور ندارم که در بازی‌های آسیایی ژاپن را برده باشیم!"

برچسب: ورزشی ، مدال ، مسابقات پینگ پنگ ، مسابقات آسیایی هانگژو ، ایمان عالمیان ، نوشادعالمیانhttps://jahaneghtesad.com/direct/7650


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |