سه شنبه 11 مهر، 1402

کدخبر: 2922 08:30:00 1402-03-07

پیشرفت ۴۰ درصدی عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ و مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی قائمیه

دسته‌بندی: استان‌ها ، آب و برق

پیشرفت ۴۰ درصدی عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ و مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی قائمیه

دسته‌بندی: استان‌ها ، آب و برق

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از پیشرفت 40 درصدی ساخت ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره آب 10 هزار متر مکعبی قائمیه خبر داد و اظهار داشت: این طرح با استفاده از همه ظرفیت ها تا حدود یک سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

حسین اکبریان هدف از ساخت این مخزن را تامین آب شرب مصرفي شهروندان و تعادل در فشار شبكه برای محدوده غرب منطقه تحت پوشش آبفای منطقه دو اصفهان  عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه قسمت هایی از منطقه دارای اختلاف ارتفاعی بیش از 50 متر هستند و ظرفیت مخزن فعلی با توجه به ساختن و سازهای زیاد و افزایش جمعیت پاسخگوی نیاز آبی شهروندان نبود ، این طرح در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح آب ذخیره مورد نیاز جمعیتی بالغ بر 45 هزار نفر در محله های قائمیه، گلزار، کوهسار، برج های سپهر، بلوار شفق، شهرک قدس و نیروگاه تا زندان مرکزی را تامین می کند، اظهار داشت: با توجه به بلند مرتبه سازی و رشد قابل توجه جمعیت در این مناطق، ساخت این مخزن به منظور خدمات رسانی بهتر به مشترکین ضروری است و با تكميل و بهره‌برداري از مخزن جديد توان تامين آب مشتركان نیز افزايش مي‌يابد.

اکبریان اعتبار این طرح را  بالغ  بر 370 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی عنوان کرد و گفت:  در حال حاضر حجم کل مخازن آب استان اصفهان بالغ بر 1 میلیون و 200 هزار متر مکعب است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: عملیات لوله گذاری خط انتقال رفت و برگشت 500 و 700 میلمتر فولادی، حد فاصل پل مفتح تا محله گلزار، خیابان گلزار یکم که محل احداث مخزن است با توجه به شرایط سخت و کوهستانی  نیز به پایان رسیده است.

 

 

 

برچسب: جهان اقتصاد ، آب شرب ، اصفهان ، اخبار روز ، حسین اکبریان ، آبفا ، احداث مخزن ، قائمیهhttps://jahaneghtesad.com/direct/2922


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |