جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 10388 12:00 1402/09/18

واریز سود صندوق فرهنگیان به حساب بازنشستگان

دسته‌بندی: جامعه ، اخبار ویژه

واریز سود صندوق فرهنگیان به حساب بازنشستگان

دسته‌بندی: جامعه ، اخبار ویژه

صندوق ذخیره فرهنگیان حدود ۲۲هزار میلیارد ریال به حساب بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۲ واریز کرد که این رقم بیشترین میزان واریزی در تاریخ فعالیت ۲۸ ساله صندوق است.

مهدی پندار سخنگوی هیات مدیره موسسه اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که این مبالغ تا نیمه آذرماه به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد. طبق وعده وی آخرین مرحله واریزیها در روز ۱۵ آذر ماه انجام شد.

 

شایان ذکر است این مبلغ شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است. این رقم به حساب ۵۲۸۳۱ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد. در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یکماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

 

این مبلغ بیشترین میزان واریزی در تاریخ فعالیت ۲۸ ساله صندوق بوده که به حساب بازنشستگان واریز شده است. یکی از فرهنگیان بازنشسته منطقه کردکوی استان گلستان که از ۳۰ دیماه ۱۳۷۴ عضو صندوق بوده، بالغ بر یک میلیارد و ۲۴۳ میلیون ریال را به عنوان بیشترین مبلغ دریافت کرده. تعدادی از بازنشستگان نیز بالای یک میلیارد ریال دریافتی داشته‌اند.

 

با توجه به تعداد قابل توجه بازنشستگان مهرماه در هر سال که تعداد آنها در مهرماه ۱۴۰۲ نزدیک به ۵۳ هزار نفر بود، واریز سهم‌الشرکه آنها به صورت مرحله‌ای و بر اساس اولویت اطلاعات دریافتی از استان‌ها صورت گرفت. بنابراین بازنشستگان استان‌های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و استان مرکزی در روز ۲۴ آبان به عنوان اولین گروه و بازنشستگان استان فارس به عنوان آخرین گروه در روز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ سهم‌الشرکه خود را دریافت کردند.

 

اولین وجه قبل از دریافت مستمری

با توجه به تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه، این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌کنند.

 

با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرس szf.satpay.ir اولویت واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.

 

فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق در این مرحله سهم‌الشرکه خود تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ را دریافت کرده‌اند. اما سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود برای آنها واریز خواهد شد. همچنین همه بازنشستگان مشمول دریافت سهام ارزش مالکانه خواهند بود که به صورت تدریجی به آنها واگذار خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره، فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند. تا از خدمات حین خدمت و سودآوری و ثروت‌آفرینی این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند. همچنین فرهنگیانی که عضو صندوق هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف ۵ درصد اقدام کنند.

 

ایسنا

برچسب: بازنشستگان ، صندوق ذخیره فرهنگیان ، واریز سود صندوق فرهنگیانhttps://jahaneghtesad.com/direct/10388


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |