دوشنبه 03 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 13250 17:28 1402/12/11

واردات از چین

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

واردات از چین

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

واردات کالا از چین امری رایج برای تامین محصولات مورد نیاز صنایع مختلف در ایران است. این روز‌ها که کشور ما درگیر تحریم‌های متعدد است خرید مواد اولیه و مواد مورد نیاز مردم مانند دارو از کشور‌های آمریکایی و اروپایی سخت شده است بر همین اساس و با توجه به اهمیت تامین مواد اساسی مردم و صنایع تاجران به خرید کالاهای اساسی از چین روی آورده‌اند.

واردات کالا از چین امری رایج برای تامین محصولات مورد نیاز صنایع مختلف در ایران است. این روز‌ها که کشور ما درگیر تحریم‌های متعدد است خرید مواد اولیه و مواد مورد نیاز مردم مانند دارو از کشور‌های آمریکایی و اروپایی سخت شده است بر همین اساس و با توجه به اهمیت تامین مواد اساسی مردم و صنایع تاجران به خرید کالاهای اساسی از چین روی آورده‌اند. در نتیجه این امر واردات از چین به ایران به صورت مداوم در جریان است، برخی از تاجران با صادرات محصولات خود به چین و واردات کالا از چین به ایران مبادله کالا را برای خرید کالا در پیش گرفته‌اند.

برای واردات از چین چه باید کرد؟

در برخی مواقع تاجران می‌دانند که قصد واردات چه محصولی به کشور را دارند اما در برخی از موارد تاجران واقعا نمی‌دانند نیاز اصلی بازار برای تامین محصول چیست و باید از کجا محصولات مورد نظرشان را تهیه کنند و چگونه برای تجارت وارد بازار شوند و در نهایت محصول وارداتی خود را به فروش برسانند.

اگر شما جزء دسته دوم هستید پس با ما همراه باشید تا برای شما از تجربه‌های واردات از چین را بررسی کنیم. امیدوارم شما هم بتوانید با استفاده از این روش و الهام گرفتن از تجربیات ما برای واردات مستقیم از چین اقدام کنید و به فروش و سود خوبی برسید.

دسته بندی محصولات چینی

محصولات چینی موجود در بازار چین، براساس میزان کیفیتی که دارند در سه گروه دسته بندی می‌شوند، محصولات درجه یک، محصولات درجه دوم و محصولات درجه سه. همان طور که می‌دانید محصولات درجه یک در رتبه اول قرار دارند، این محصولات کیفیت بسیار بالایی دارند و به اغلب کشور‌های جهان حتی آمریکا و آلمان و انگلیس هم صادر می‌شوند. اما کلاهای درجه دوم و سوم کیفیت پایین تری دارند و بر همین اساس معمولا توسط تاجرانی خریداری می‌شوند که به کیفیت کالا اهمیت زیادی نمی‌دهند.

اگر قصد خرید و واردات کالا از چین به ایران دارید حتما باید کیفیت محصول را در نظر داشته باشید درست است که کالاهای درجه یک قیمت بالاتری دارند اما کیفیت مناسبی دارند و براساس مدت زمان ماندگاری نیز دوام بیشتری دارند. شاید کالاهای دست دوم و سوم در بازار سریغ به فروش برسند اما براساس تجربه به دلیل کیفیت پایینی که دارند معمولا مردم دیگر به خرید مجدد این دسته از کالا‌ها تمایلی نشان نمی‌دهند و به تدریج این کالا‌ها در بازار بدون مشتری می‌شوند. شنژن، گوانگژو، شانگهای، هانگژو و پکن از بهترین شهرها برای تجارت در کشور چین هستند. در این شهر صنایه و کارخانه‌های متعددی قرار دارند و شما می‌توانید بدون واسطه با تولید کنندگان ارتباط بگیرید و کالای خود را با قیمت کمتر به دلیل حذف واسطه‌ها خریداری کنید.

برای واردات از چین چه باید کرد؟

در برخی مواقع تاجران می‌دانند که قصد واردات چه محصولی به کشور را دارند اما در برخی از موارد تاجران واقعا نمی‌دانند نیاز اصلی بازار برای تامین محصول چیست و باید از مجا محصولات مورد نظرشان را تهیه کنند و چگونه برای تجارت وارد بازار شوند و در نهایت محصول وارداتی خود را به فروش برسانند.

اگر شما جزء دسته دوم هستید پس با ما همراه باشید تا برای شما از تجربه‌های واردات از چین را بررسی کنیم. امیدوارم شما هم بتوانید با استفاده از این روش و الهام گرفتن از تجربیات ما برای واردات مستقیم از چین اقدام کنید و به فروش و سود خوبی برسید.

واردات مستقیم از چین

زمانی که قصد واردات مستقیم از چین را دارید. شما وارد کننده یک محصول به داخل کشور شناخته می‌شود پس باید یک نیاز و کمبود را در داخل کشور پیدا کنید. بعد از تحقیقات و بررسی بازار و شناخت کبود در بازار و زمانی که به نتیجه رسیدید که در داخل کشور یک کالای تجهیزات پزشکی که مورد نیاز افراد کهن سال است و داخل کشور موجود نیست، می‌توانید برای واردات محصول به کشور اقدام کنید. چرا که بازار هدف خود را شناسایی کرده‌اید و می‌دانید که به سوددهی می‌رسید.

حداقل سرمایه برای واردات مستقیم از چین

برای واردات از چین نیاز به سرمایه اولیه ‌ای برای شروع کار دارید، برای شروع به وارد کردن بستگی به محصولی که میخواهید وارد کنید مبالغ متفاوتی مورد نیاز است. برای نمونه برای واردات مواد اولیه کارخانه حداقل سرمایه 1 میلیارد تومان است. ولی برای واردات نخ دندان میتوان با 20 میلیون سرمایه اولیه کار را شروع کرد. توجه داشته باشید که این اعداد تقریبی هستند و براساس قیمت دلار و یوان و نوسانات بازار در حال تغییر هستند، اگر قصد تجارت دارید باید قیمت روز محصولات را مبنای محاسبات خود قرار دهید.

تعرفه واردات از چین

تعرفه واردات کالا از چین به ایران پایین است. به همین ترتیب بسیاری از کالاهای داخل کشور مربوط به چین هستند. زیرا این تولیدات قیمت ارزانی دارند و هم برخلاف بسیاری از تولیدات کشورهای دیگر در کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌‌شوند. بنابراین کیفیت‌های متفاوت یک، دو و سه یک محصول وارد کشور می‌شود. این امر سبب می‌ شود بسیاری از اقشار کم‌ درآمد جامعه نیز بتوانند نوع درجه دو و سه آن‌ها را خریداری کرده و استفاده کنند به همین خاطر خرید از چین اهمیت زیادی برای بازرگانان دارد.

بسیاری از کالاهای چینی که بازرگانان ایرانی اقدام به وارد کردن آن‌ها می‌‌کنند لوازم صوتی و تصویری پارچه‌ها لباس‌ها و کفش هستند و جایگاه بالایی نزد تاجران برای واردات کالا دارند. تعرفه واردات از چین بسیار مناسب است و بسیار پایین است به همین دلیل واردات از این کشور می‌‌تواند کسب و کاری مطمئن برای رسیدن سودی بی‌ سابقه باشد.

کارمزد واردات کالا از چین به ایران

کارمزد واردات از چین شامل موارد مختلفی است، در این مرحله لازم است که درباره کارمزد ‌های حمل و نقل تحقیق کنید، این هزینه‌ها از تجمیع کارمزدهای فوب FOB، تحویل کالا بر روی کشتیهزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل، تعرفه‌های گمرکی، هزینه ‌های حمل و نقل داخلی، و هزینه ‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها به دست می‌ آید.

هزینه‌‌های پنهان دیگری نیز در این مسیر وجود دارد، یک شرکت متخصص در زمینه مدیریت واردات می‌تواند در به حداقل کردن همه هزینه ‌ها به شما کمک کند مشورت با یک شرکت حمل و نقل بار برای کاهش هزینه ‌ها ضروری است.

آخرین مرحله برای واردات از کالا از چین به ایران مذاکره در مورد مواد قرارداد معامله با فروشنده است. در این مرحله باید در مورد شرایط حمل و نقل، پرداخت و پیش پرداخت نیز با فروشنده صحبت کنید می‌توانید در این زمینه از کمک شرکت ‌های متخصص در زمینه مدیریت واردات استفاده کنید، رویه غالب این است که 30 درصد از مبلغ معامله در زمان سفارش و 70 درصد زمان تحویل کالا پرداخت ‌شود و پرداخت کل مبلغ خرید در ابتدا امری عاقلانه نیست. در صورت وجود هر گونه تاخیر در حمل و نقل یا مشکلی در محصول، احتمال بازپس گیری پول پرداخت شده بسیار کم است. باید از فروشندگانی که چنین تقاضایی دارند، دوری کنید.

بهترین شرکت بازرگانی واردات از چین

شرکت حمل و نقل بین المللی آریا حمل در زمینه واردات از چین دارای به روزترین و متخصص ترین افراد و مشاوران است. اما اگر شما خودتان به تنهایی کار واردات را انجام می‌دهید خوب است که بهترین روش واردات از این کشور را بدانید:

تشخیص دادن نیاز بازار و بررسی تقاضاهای بازار

شناسایی فروشندگان و تولید کنندگان مختلف در کشور چین

گفتگوهای لازم در زمینه عقد قراردادهای بلند مدت با شرکت‌های چینی

هماهنگی‌های لازم در جهت دریافت محصولات و کالاهای خریداری شده

تست محصولات و کالاها قبل از بارگیری آنها

دریافت پرفورما و پکینگ لیست از شرکتهایی که محصولات آن‌ها را خریداری کرده‌اید.

پیگیری‌های لازم در خصوص ارسال سالم محصولات به کشور

ترخیص واردات کشور چین از گمرک

واردات دستگاه از چین

در برخی از مواد منظور شما از واردات مستقیم از چین راه اندازی کسب و کار تولیدی است یا نیاز به یک ابزار برای سرعت بخشیدن به کار تولیدی است. اولین کار برای دستگاه باید فروشنده معتبر را پیدا کنید که از سایت‌های علی بابا یا 1688 یا توابائو و میتوانید برای این منظور کمک بگیرید. برای واردات مستقیم از چین‌اید دقت کنید. ما پیشنهاد می‌کنم حتما با شرکتی که در این زمینه تجربه دارد و شناخت کافی از ماشین‌های تولیدی دارد مشورت یا همکاری کنید. یا از دوستی که در این زمینه تجربه کافی دارد کمک بخواهید.

شرایط واردات دستگاه

همان طور که بررسی کردیم دستگاه و ماشین آلات صنعتی باید با دقت بالایی به کشور وارد شوند. حمتا این دستگاه‌ها و ماشین‌ها را تست کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می‌کنند. برای این منظور یک مدرک به نام مشخصات فنی کالا (Technical specification) از فروشنده خود بخواهید. در این مدرک تمام موارد و قطعاتی که در دستگاه وجود ودارد را به صورت ریز معرفی شده‌اند حتی جنس محصول بعد را با فروشنده طی کنید که من دستگاه را طبق مشخصات فنی ارائه شده تحویل میگیرم و اگر این گونه نباشد دستگاه را عودت می‌دهید و ضرر و زیان خود را هم دریافت می‌کنید.

متاسفانه به دلیل تحریم‌ها و اینکه هیچ کدام از دوطرف قرار داد نمی‌توانند به هم دسترسی داشته و از هم شکایت کنند. بهترین روش برای خرید و واردات از چین، قرارداد دستگاه همکاری با شرکت‌های بازرگانی دارای دفتر تجاری یا شرکت در دیگر کشور‌های همسایه می‌باشد آنها می‌توانند به نام آن کشور قرارداد بسته و از هرگونه مشکل جلوگیری کنند.

شرکت ترخیص کالا و شرح وظایف آن

همان طور که می‌دانید یکی از مهم ترین شریان‌های حیاتی کشور، صادرات و واردات کالا هستند. شرکت ترخیص کالا در هر کشور، وظیفه مخصوص خود را دارد. این شرکت با انجام مراحل خاص و چندین مرحله اداری، نسبت به دریافت مجوز ورود یک محصول یا کالا به داخل کشور اقدام می‌کند. شرکت ترخیص کالا از گمرک می‌تواند با تسهیل روند کاری تاجران در واردات کالا، سرعت کار را افزایش می‌دهد. قوانین تمام شرکت‌های گمرکی با یک دیگر برابر است برای نمونه یک شرکت ترخیص کالا در بوشهر قوانین کاملا برابر با یک شرکت ترخیص کالا در تهران دارد.

واردات از چین با آریا حمل

واردات از چین می‌تواند راهی مقرون به صرفه برای کسب و کارها برای دسترسی به طیف گسترده‌ای از محصولات با کیفیت باشد. با این حال، مهم است که از چالش‌ها و مقررات مربوط به انطباق آگاه باشید. با انجام مراحل اصلی و انجام اقدامات احتیاطی لازم، کسب و کارها می‌توانند با موفقیت محصولات خود را از چین وارد کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.

شرکت حمل و نقل بین المللی آریا حمل با دارا بودن تیمی متخصص و حرفه‌ای در حوزه ارائه خدمات مشاوره برای انتخاب انواع روش‌های حمل و نقل کالا و بهره مندی از تیمی زبده در حوزه انتقال و ترخیص کالا، آماده ارائه انواع خدمات حمل و نقل کالا به کشور‌های مختلف آسیایی و اروپایی به تاجران و بازرگانان است.

شما می‌توانید از خدمات بین المللی شرکت ما برای واردات یا صادرات کالا استفاده کنید. کلیه مشاورین و متخصصین ما به دلیل داشتن تجربه و سابقه‌ای بسیار بالا در حوزه انتقال، خرید و ترخیص کالا از مبادی گمرکی می‌توانند به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات گمرکی و سایرخدمات مورد نظر را به شما براساس نیازی که دارید ارائه دهند.

مشاوره با کارشناسان آریا حمل: 09358700321 و 86121000-021

وبسایت: ariahaml.com

https://ariahaml.com/?p=1324

برچسب: چین ، واردات ، مواد اولیهhttps://jahaneghtesad.com/direct/13250


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |