سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 7000 13:08:00 1402-06-07

هواپیماهای مستهلک؛ بلای جان شرکت‌های بیمه‌ای

دسته‌بندی: مسکن ، ترابری ، بیمه

هواپیماهای مستهلک؛ بلای جان شرکت‌های بیمه‌ای

دسته‌بندی: مسکن ، ترابری ، بیمه

در بهار امسال میزان خسارت پرداختی شرکت‌های بیمه‌ بابت هواپیما با رشد 1125 درصدی نسبت به بهار سال گذشته همراه بوده است. به نظر می‌رسد علاوه بر افزایش نرخ تعرفه خسارت‌ها در سال جدید، مستهلک بودن هواپیماها و افزایش هزینه تعمیر و نگهداری آن در کنار افزایش قیمت قطعات هواپیما نیز در ثبت این رشد چشمگیر تاثیر داشته است.

در بهار امسال میزان خسارت‌های پرداختی بابت بیمه هواپیما با رشد سوال برانگیزی مواجه شده است.

تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی بیمه مرکزی نشان می‌دهد در  بهار امسال بیش از 69 همت حق بیمه به شرکت‌های بیمه‌گر پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 63 درصد افزایش داشته است.

از 69 همت حق بیمه تولیدی در بهار امسال حدود 40.5 درصد آن یعنی قریب به 28 همت، صرف پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران شده است.

میزان خسارت‌ پرداختی شرکت‌های بیمه در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از 82 درصد افزایش یافته است.

رشد 9 برابری حق بیمه تولیدی کشتی

رشد حق بیمه تولیدی اکثر رشته‌های بیمه بین 37 درصد تا 781 درصد بوده که کمترین رشد مربوط به بیمه باربری و بیشترین رشد نیز مربوط به  بیمه کشتی بوده است.

همچنین طی دوره مورد اشاره دو رشته اعتبار و بیمه‌های غیرزندگی با افت حق بیمه تولید مواجه شده است.

بیشترین سهم از حق بیمه پرداختی مربوط به رشته درمان بوده، به طوری که 44.7 درصد از حق بیمه به ارزش تقریبا 31 همت به این بخش مربوط است. بیمه شخص ثالث نیز با سهم 22 درصدی در رتبه بعدی قرار دارد.

بررسی آمارها نشان می‌دهد در میان رشته‌های بیمه‌ای، بیشترین رشد خسارت پرداختی مربوط به بیمه هواپیما بوده است. در بهار امسال میزان خسارت پرداختی بیمه‌ها بابت هواپیما با رشد 1125 درصدی نسبت به بهار سال گذشته به بیش از 40 میلیارد تومان رسیده است.

به نظر می‌رسد علاوه بر افزایش نرخ تعرفه خسارت‌ها در سال جدید، مستهلک بودن هواپیماها و افزایش هزینه تعمیر و نگهداری آن در کنار افزایش قیمت قطعات هواپیما نیز در ثبت این رشد چشمگیر تاثیر داشته است.

بیشترین سهم از خسارت پرداختی در بازار بیمه همچنان به 4 رشته درمان، شخص ثالث، زندگی و بدنه اتومبیل اختصاص دارد.

 

منبع: اکوایران

برچسب: جهان اقتصاد ، بیمه ، بازار ، هواپیما ، خسارت ، بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه ، اخبار روز ، شرکت های بیمه ، بیمه گذار ، بازار بیمهhttps://jahaneghtesad.com/direct/7000


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |