شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 9170 11:30 1402/08/14
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی پاسخ داد؛

نحوه تشکیل پرونده انتقال سهام عدالت متوفیان چگونه است؟

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی پاسخ داد؛

نحوه تشکیل پرونده انتقال سهام عدالت متوفیان چگونه است؟

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس

معاون سمات گفت: وراث سهام عدالت متوفیان برای دریافت جدول زمان بندی و تشکیل پرونده به درگاه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنند.

یکی از دغدغه‌های وراث متوفیان سهام عدالت در طول ۱۸ سال گذشته تعیین تکلیف انتقال سهام بود. انتقال سهامی که بار‌ها وعده راه‌اندازی سامانه آن داده شده بود. تا این که سرانجام رئیس سازمان بورس مجید عشقی اعلام کرد. سامانه انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به نام “میراث” آماده رونمایی شد.

 

در ادامه هم معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد. رونمایی از سامانه تسهیم هوشمند و انتقال مکانیزه دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث ایشان. (سامانه میراث) دغدغه حدود ۱۵ میلیون نفر را حل و فصل می‌کند.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ درگذشته اند. اظهار داشت: امیدواریم با همکاری شرکت‌های کارگزاران بتوانیم برگ زرین دیگری را در ارائه خدمات به جامعه سهامداری رقم بزنیم.

 

حسنلو گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در سال‌های گذشته تجارب ارزشمندی را با صنعت کارگزاری پشت سرگذاشته. که از جمله آن‌ها می‌توان به احراز هویت حضوری و غیر حضوری به صورت الکترونیکی در سامانه سجام و فروش سهام عدالت در سال ۹۹ اشاره کرد.

 

بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار متوفی سهام عدالت وجود دارد

معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۴۴ میلیون نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند. این موضوع برای شرکت‌های کارگزاری یک فرصت ویژه را شکل داده است. گفت: در موضوع تقسیم قهری سهام عدالت به وراث نیز مجددا یک فرصت نهفته برای کارگزاران به وجود می‌آید. با توجه به این که بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار متوفی سهام عدالت در ایران وجود دارد.

 

او با اعلام اینکه اجرای طرح انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث بر اساس زمانبندی و سال فوت آن‌ها خواهد بود. افزود: شرکت سپرده گذاری مرکزی در ادامه مسیر تحول دیجیتال خود با رونمایی از سامانه (میراث). در روز‌های آتی تقسیم هوشمند و انتقال مکانیزه دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث را به صورت الکترونیک انجام می‌دهد. پیش بینی می‌کنیم تا قبل از پایان سال جاری انتقال سهام عدالت همه متوفیان به وراث تعیین تکلیف شود.

 

حسنلو تصریح کرد: شرکت سپرده گذاری مرکزی در فرایند تسهیم و انتقال هیچ گونه پیامکی از سرخط‌های شماره دار و بدون ماسک ارسال نمی‌کند. از نظر ما این پیامک‌ها بی اعتبار است و مردم نباید به این پیامک‌ها توجه کنند.

 

آدرس سایت برای تشکیل پرونده

معاون سمات گفت: وراث سهام عدالت برای دریافت جدول زمان بندی و تشکیل پرونده به درگاه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir . برای اطلاع از آخرین اخبار و رویداد‌های این طرح ملی به سایت اینترنتی شرکت سپرده گذاری مرکزی به نشانی www.csdiran.ir مراجعه کنند.

 

حالا خبر‌ها از برگزاری دهمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی حاکی از آن است. سامانه میراث در حاشیه این نمایشگاه فردا رونمایی می‌شود.

 

در ادامه هم مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی محمد باغستاتی در اختیار داشتن برگه انحصار وراثت و سجامی بودن یکی از وراث. را از مهم‌ترین مدارک برای مراجعه به شرکت‌های کارگزاری اعلام کرد. گفت: افراد حتما باید سجامی باشند. برگه انحصار وراثت رو داشته باشند.

جهان صعت
برچسب: بازار سرمایه ، سهام عدالت ، سامانه میراث ، انتقال سهام عدالت متوفیانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9170


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |