شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 7343 17:39:00 1402-06-18
رشد برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در زمان مدیریت مصرف

میزان برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور افزایش یافت

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق
رشد برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در زمان مدیریت مصرف

میزان برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور افزایش یافت

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق

سخنگوی صنعت برق گفت: میزان برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در زمان مدیریت مصرف حدود ۸ درصد نسبت به سال گذشته و ۲۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ بیشتر بوده است.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ضمن قدردانی از وزارت صمت که همکاری بسیار خوبی در دوره مدیریت مصرف و تابستان سخت امسال با وزارت نیرو داشته است، گفت: بخش صنعت کشور به ویژه صنایع بزرگ و انرژی بر، برقی را که می‌توانستند در ساعات اوج، مصرف کنند به حداقل رساندند و در عوض مصرفشان را به ساعات غیر اوج و روزهای تعطیل انتقال دادند. 

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه میزان برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در زمان مدیریت مصرف حدود ۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: خوشبختانه این میزان ۲۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ بیشتر بوده است. 

 

۸۵ درصد از اهداف مدیریت مصرف برق در بخش اداری محقق شد

رجبی مشهدی تاکید کرد: ۹۲ درصد مشترکان صنعتی کشور که شامل کارگاه‌های صنعتی و صنفی هستند هیچ گونه محدودیتی در مصرف برق نداشتند. 

سخنگوی صنعت برق با اشاره به همکاری خوب مشترکان خانگی در مدیریت مصرف برق گفت: امسال به ویژه در مناطق گرمسیر مانند استان‌های هرمزگان، خوزستان و بوشهر، همکاری بسیار خوبی برای مدیریت مصرف برق صورت گرفته است به طوری که میانگین پاداش دریافتی آن‌ها به بیش از ۲۰۰ هزارتومان رسیده و بیشترین کاهش مصرف برق در این استان‌ها اتفاق افتاده است که نشان می‌دهد حتی در زمان‌های اوج مصرف هم میزان مصرفشان تغییری نداشته است. 

سخنگوی صنعت برق در پایان ضمن تشکر از مشارکت تمامی هموطنان که در برنامه‌های مدیریت مصرف برق همکاری داشتند از آن‌ها درخواست کرد در ایام تعطیل هم نسبت به کاهش مصرف برق توجه کافی داشته باشند و همچنین از مسئولان سازمان‌ها، مراکز آموزشی و دستگاه‌های اجرایی نیز درخواست کرد در ایام تعطیل ازخاموش بودن وسایل سرمایشی خود اطمینان حاصل کنند.

 

منبع: تسنیم

برچسب: جهان اقتصاد ، صنعت برق ، کمبود برق ، مصرف برق ، توزیع برق ، مدیریت مصرف برق ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/7343


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |