شنبه 12 فروردین، 1402

کدخبر: 1001 10:07:00 1401-12-17

مطالعات فرآوری مس-طلا، محور قرارداد همکاری مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و شرکت جانجا

دسته‌بندی: معادن ، فناوری

مطالعات فرآوری مس-طلا، محور قرارداد همکاری مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و شرکت جانجا

دسته‌بندی: معادن ، فناوری

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با «شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا» در زمینه فرآوری کانسنگ مس- طلا در قالب قراردادی که توسط دکتر مرتضی هاشم پور سرپرست مرکز و مدیرعامل شرکت یاد شده، اقای مهندس ابراهیم نسب امضا شد، همکاری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا به صورت یک کنسرسیوم مسوولیت تکمیل اکتشافات، استخراج و تولید سالانه ۱۳۰ هزار کنسانتره مس را در پهنه معدنی جانجا در استان سیستان و بلوچستان بر عهده دارد. ذخیره قطعی قابل برداشت معدن مس جانجا حدود ۳۰۰ میلیون تن براورد شده  که  با اکتشافات تکمیلی سطح اطمینان از میزان این ذخایر بالاتر خواهد رفت. براساس این قرارداد  که بین دو طرف مبادله شد،قرار است همکاری‌هایی در زمینه مطالعات فرآوری کانسنگ مس-طلا با روش لیچینگ و هیپ لیچینگ  انجام شود. هدف از این آزمایش‌ها انجام مطالعات امکانسنجی فرآوری و همچنین طراحی مدار فرآوری مس و طلا برای نمونه‌های مختلف است. توسعه منطقه سیستان و بلوچستان از سویی و لزوم  فرآوری مواد معدنی  و پرهیز از صادرات خام بخش معادن از جمله راهبردهای دولت به حساب می آید. دوشنبه  15 اسفند ماه قراردادها و تفاهم‌نامه های همکاری در زمینه‌های پژوهشی ، تحقیقاتی، خدماتی بین مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و شرکت های  فعال در بخش معدن و صنایع معدنی و گروه‌های فناورانه و دانش‌بنیان امضا شد.

 

 

برچسب: معدن ، جهان اقتصاد ، صنایع معدنی ، صادرات ، دانش بنیان ، اخبار روز ، فرآوری مس ، شرکت جانجا ، کنسرسیومhttps://jahaneghtesad.com/direct/1001
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |