یکشنبه 26 فروردین، 1403

کدخبر: 13199 16:30 1402/12/09
خزعلی در حاشیه جلسه دولت خبر داد

مشکل ضمانت زنان سرپرست خانوار در بانک‌ها حل شد

دسته‌بندی: جامعه
خزعلی در حاشیه جلسه دولت خبر داد

مشکل ضمانت زنان سرپرست خانوار در بانک‌ها حل شد

دسته‌بندی: جامعه

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از حل مشکل ضمانت زنان سرپرست خانوار در بانک‌ها با تصویب دولت خبر داد.

انسیه خزعلی صبح چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود اظهار کرد: امروز تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا ۵ هستند، به ضمانت دولت بدهند.

 

وی همچنین بیان کرد: لایحه‌ای که برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار داده بودیم به آیین‌نامه‌ای ختم شد که پنجره واحد و سامانه‌ای برای زنان سرپرست خانوار ثبت شد که از این طریق همه خدمات و حمایت‌هایی که از زنان سرپرست خانوار انجام می‌شود از طریق این پنجره صورت می‌گیرد.

 

خزعلی افزود: از طریق این پنجره واحد می‌توانیم وضعیت آن‌ها را بهتر رصد کنیم و خدمات بیشتری را در بخش‌های مختلف مشاوره، حقوقی، حمایتی، اشتغال و مهارت‌افزایی به آن‌ها داشته باشیم. امیدواریم این لایحه سامان بهتری بگیرد.

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در پایان یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مسائل مساله لایحه امنیت زنان بوده که بعد از ۱۲ سال در این مجلس به نتایجی رسید اگرچه نهایی نشده ولی مراحلی را طی کرده و امیدواریم بهتر از این پیش برود. در برنامه هفتم هم شرایط خوبی برای زنان پیش‌بینی شده است که امیدواریم آن هم به مرحله نهایی برسد.

برچسب: زنان سرپرست خانوار ، انسیه خزعلیhttps://jahaneghtesad.com/direct/13199


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |