یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2785 07:41 1402/03/04

مسکن ملی در روستاها متری چند؟

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

مسکن ملی در روستاها متری چند؟

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

رئیس بنیاد مسکن گفت: هزینه ساخت واحدهای یک طبقه نهضت ملی مسکن در بعضی روستاها متری ۶ میلیون تومان است و امسال به طور مرتب در هر ماه خانه‌هایی را تکمیل و افتتاح می‌کنیم.

اکبر نیکزاد اظهار کرد: از یک میلیون واحد نهضت ملی مسکن، ساخت سالیانه ۴۰۰ هزار واحد به عهده بنیاد مسکن سپرده شده که ۲۰۰ هزار واحد شهری و ۲۰۰ هزار واحد روستایی است.

وی افزود: سال گذشته ۳۶۰ هزار واحد شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن به مرحله اجرا رسید. امسال در گزارشی که به رئیس‌جمهور ارائه کردیم، متعهد شدیم که ۴۰۰ هزار واحد سهمیه امسال و ۴۰ هزار واحد سال باقی مانده از قبل را احداث کنیم؛ بنابراین امسال ۴۴۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن به مرحله اجرا می‌رسد.

رئیس بنیاد مسکن درباره این موضوع که اخیرا توسط برخی فعالان اقتصادی عنوان شده هزینه ساخت هر متر مسکن حدود ۱۲ میلیون تومان است گفت: این مسئله را تایید نمی‌کنم؛ زیرا هم‌اکنون در روستاها هزینه ساخت خانه‌های یک طبقه تقریبا متری ۶ میلیون تومان است.

به گفته نیکزاد درحال‌حاضر وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت در روستاها پرداخت می‌شود؛ روستاییان هم همت می‌کنند و با اضافه کردن آورده خودشان واحدها را می‌سازند.

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه نوسانات قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد را انکار نمی‌کنیم گفت: در طرح نهضت ملی مسکن ما امانتدار مردم هستیم. متقاضیان پولهای خود را به پروژه‌ها تزریق می‌کنند تا صاحب خانه شوند. قیمت ساخت در هر منطقه از کشور متغیر است و نرخ تمام شده پروژه‌ها بر اساس کیفیت مصالح، تعداد طبقات، آسانسور و مشاعات متفاوت خواهد بود.

نیکزاد درباره افتتاح پروژه‌های نهضت ملی مسکن توسط بنیاد گفت: امسال هر ماه واحدهای تمام شده را تحویل می‌دهیم و در واقع ماهیانه به طور مرتب افتتاح خواهیم داشت.

 

 منبع: ایسنا

برچسب: جهان اقتصاد ، قیمت مسکن ، بنیاد مسکن ، مسکن ملی ، مصالح ساختمانی ، روستا ، اخبار روز ، اکبر نیکزادhttps://jahaneghtesad.com/direct/2785


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |