یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2190 07:22 1402/02/16

قیمت طلای جهانی عقب‌نشینی کرد

قیمت طلای جهانی عقب‌نشینی کرد

طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار با کاهش سریع مواجه شد زیرا داده‌های قوی‌تر از حد انتظار حقوق و دستمزد ایالات‌متحده انتظارات فدرال رزرو را در مورد افت نرخ بهره کاهش داد.

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۲۰۱۷ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز به ۲۰۱۸ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تای وونگ، یک تاجر مستقل فلزات گفت: داده‌ها فدرال رزرو را به سمت افزایش نرخ بهره در ژوئن سوق نمی‌دهد.

همچنین داده‌های اقتصادی که به سرد شدن اقتصاد ایالات‌متحده اشاره دارد، احتمالاً از قیمت طلا حمایت می‌کند. تحولات مربوط به بخش بانکی ایالات‌متحده و سقف بدهی ایالات‌متحده نیز مورد توجه است.

بر اساس گزارش رویترز، نااطمینانی اقتصادی و کاهش نرخ‌ها باعث افزایش تقاضا برای طلای با بازده صفر می‌شود. بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری پس از داده‌های مشاغل افزایش یافت و جذابیت شمش‌های بدون بازده را کاهش داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۱.۸ درصد کاهش به ۲۵.۵۹ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۲.۱ درصد افزایش به ۱۰۶۰ دلار و ۶۱ سنت رسید، در حالی که پالادیوم با ۲.۷ درصد افزایش به ۱۴۸۷ دلار و ۶۹ سنت رسید.

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، اونس طلا ، حقوق ، فدرال رزرو ، نرخ بهره ، نقره ، دستمزد ، پلاتین ، اخبار روز ، ایالات متحده ، پالادیومhttps://jahaneghtesad.com/direct/2190


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |