جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 2763 12:46 1402/03/03
با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سرپرست وزارت صمت؛

فولاد مبارکه به عنوان شرکت برتر بورسی در بخش تالار محصولات صنعتی ایران معرفی شد

دسته‌بندی: بورس
با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سرپرست وزارت صمت؛

فولاد مبارکه به عنوان شرکت برتر بورسی در بخش تالار محصولات صنعتی ایران معرفی شد

دسته‌بندی: بورس

فولاد مبارکه در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالای ایران که با عنوان "همراهان شفافیت" و با حضور وزیر امور اقتصادی و سرپرست وزارت صمت برگزار شد، به‌عنوان شرکت برتر بورسی در بخش تالار محصولات صنعتی ایران معرفی و از این شرکت تجلیل شد.

دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالای ایران روز دوشنبه اول خردادماه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، سرپرست وزارت صمت، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و جمع کثیری از مقامات و تولیدکنندگان دولتی و خصوصی کشور برگزار شد.

در این همایش از 40 شرکت تولیدی، هلدینگ، انجمن و بانک به دلیل رشد فروش و خرید مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای، توسعه بازار مالی و ارائه خدمات متنوع به مشتریان و به‌عنوان «همراهان شفافیت» در اقتصاد ایران با ارائه لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد. برترین‌ها در این همایش در 12 بخش تخصصی مرتبط با بازارهای فیزیکی و مالی بورس کالای ایران معرفی شدند که مبسوط آن به شرح زیر است:

در بخش تالار محصول‌های صنعتی، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان، آلومینیوم ایران (ایرالکو)، جهان فولاد سیرجان، فولاد کاوه جنوب کیش و آهن و فولاد ارفع، 8 شرکتی بودند که به‌عنوان برترین‌ها در این عرصه شناخته شدند.

در بخش محصول‌های معدنی، شرکت‌های سنگ‌آهن گهر زمین، معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر و ایمیدرو در لیست برترین‌های این حوزه جای گرفتند.

در بخش سیمان از سیمان تهران به‌عنوان شرکت برتر تالار سیمان بورس کالای ایران تقدیر به عمل آمد.

در بخش فرآورده‌های نفتی، پالایش نفت اصفهان جزو برترین‌ها در این عرصه شناخته شد.

در بخش تالار خودرو، از شرکت‌های ایران‌خودرو و بهمن موتور به‌عنوان برترین‌ها و پیش‌گامان این حوزه، تقدیر به عمل آمد.

در بخش نهادهای مالی، بانک ملت، بانک تجارت و کارگزاری آگاه به‌عنوان برترین‌های این عرصه و ارائه‌دهنده خدمات مطلوب و متنوع به مشتریان شناخته شده و از دست وزیر اقتصاد، لوح و تندیس خود را دریافت کردند.

در بخش تالار پتروشیمی، شرکت‌های پتروشیمی شهید تندگویان، پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی اروند و پتروشیمی امیرکبیر چهار شرکتی بود که از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.

در بخش هلدینگ‌ها، سرمایه‌گذاری امید، هلدینگ خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری غدیر و تاپیکو به‌عنوان برگزیدگان این عرصه شناخته شدند.

در بخش انجمن‌ها، انجمن سنگ‌آهن ایران، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، برترین‌ها این حوزه بودند.

در بخش پیش‌گامان بازار مالی، شرکت طلای زرشوران و گروه مالی کاریزما (صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای کهربا) به‌عنوان برگزیدگان این عرصه شناخته شدند.

 برترین‌ها در بخش ویژه همراهان شفافیت در دودسته تفکیک‌بندی صورت گرفت. بدین ترتیب فولاد غرب آسیا و راما فیدار راد شیمی به‌عنوان برترین شرکت‌های حوزه عرضه کالا و کمک به تعادل بازار و شرکت‌های طب پلاستیک، صنعت غذایی کورش، وین تک، شیما کفش و یاس پلاست هم به‌عنوان برترین شرکت‌ها در حوزه خرید مواد اولیه معرفی شدند.

در بخش پایانی هم از 8 شخص حقیقی تأثیرگذار به‌عنوان حامیان شفافیت در بازار کالایی کشور تقدیر به عمل آمد. وجیه‌اله جعفری؛ رئیس سابق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احسان دشتیانه؛ عضو شورای‌عالی بورس و مدیرعامل صبا فولاد خلیج‌فارس، مهدی طغیانی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، حامد سلطانی‌نژاد؛ مدیرعامل سابق شرکت بورس کالای ایران، منصور یزدی‌زاده؛ مدیرعامل اسبق شرکت ذوب‌آهن اصفهان، حسین سلاح‌ورزی؛ نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، شاپور محمدی؛ رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار و محمدعلی دهقان دهنوی؛ رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار اشخاص حقیقی بودند که در همایش برترین‌ها از آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

برچسب: بورس ، بورس کالا ، کالای ایرانی ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، وزیر امور اقتصادی و داراییhttps://jahaneghtesad.com/direct/2763


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |