شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 16309 11:38 1403/03/13

فنس الکتریکی راهکاری ایمن جهت جلوگیری از سرقت

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

فنس الکتریکی راهکاری ایمن جهت جلوگیری از سرقت

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

نوعی حصار به نام فنس الکتریکی وجود دارد که هوشمند، مدرن و دارای ظاهری شیک است. این حصارها امروزه بیشترین کاربرد را برای جلوگیری از سرقت باغ، ویلا و کارخانجات و همچنبن در صنایع کشاورزی و به منظور کنترل حیوانات دارند. همینطور این حصارها برای حفاظت از مناطق حساس امنیتی مانند زندان‌ها، پایگاه‌ها و تاسیسات نظامی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. که برای محدود کردن و دفع آسیب رسان‌ها و پیشگیری از نفوذ افراد غیر مجاز به کار می‌رود.

نوعی حصار به نام فنس الکتریکی وجود دارد که هوشمند، مدرن و دارای ظاهری شیک است. این حصارها امروزه بیشترین کاربرد را برای جلوگیری از سرقت باغ، ویلا و کارخانجات و همچنبن در صنایع کشاورزی و به منظور کنترل حیوانات دارند. همینطور این حصارها برای حفاظت از مناطق حساس امنیتی مانند زندان‌ها،  پایگاه‌ها و تاسیسات نظامی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. که برای محدود کردن و دفع آسیب رسان‌ها و پیشگیری از نفوذ افراد غیر مجاز به کار می‌رود.

کاربرد فنس الکتریکی

از فنس الکتریکی در موارد زیادی استفاده می‌شود.
برخی از کاربردها عبارتند از:
در مرز بین کشورها نیز برای جلوگیری از ورود و خروج غیرقانونی از حصار الکتریکی ترکیبی با فنس و سیم خاردار استفاده می‌شود.
برای محافظت از مناطق نظامی و مسکونی نیز از این محصول استفاده می‌کنند.
زندان‌ها ممکن است از فنس‌های برقی محصور شده با سیم خاردار استفاده کنند.
و یکی دیگر از کاربرد فنس الکتریکی برای مزارع، نگهداری دام و حیوانات جهت جلوگیری از خروج آنها و یا ورود حیوانات وحشی است.
به طور کلی کاربرد فنس الکتریکی را می‌توان به چهار گروه تقسیم کرد:
۱ مخصوص باغ و ویلا
۲ مخصوص حیات وحش و دامداری‌ها
۳ مخصوص کارگاه‌ها و کارخانجات
۴ مخصوص تاسیسات نظامی و غیره

مزایای فنس الکتریکی

• بدون نیاز به سیم برق: فنس الکتریکی با استفاده از منابع تغذیه باتری یا سلول خورشیدی نیز کار می کند و به سیم برق نیاز ندارد، این امر باعث می شود در مکان هایی که امکان دسترسی به برق شهری وجود ندارد، از این فنس ها استفاده کرد.

• نصب و استفاده آسان: برای نصب فنس الکتریکی کافی است آن را دور تا دور محیط مورد نظر بکشید سپس آن را به منبع تغذیه وصل کنید و با دکمه روشن و خاموش یا سیستم های اکسس کنترل آن را مدیریت کنید.

• قابلیت تنظیم قدرت الکتریک: یکی از مزایای دیگر حصار الکتریکی، قابلیت تنظیم قدرت الکتریکی آن است. می توان قدرت برق را تنظیم کرد تا علاوه بر جلوگیری از ورود سارقان یا حیوانات، شوک الکتریکی وارد شده به آنها آسیبی نرساند.

• کارآیی بالا و هزینه کم: فنس الکتریکی به طور کلی با قیمت های مناسبی قابل تهیه است و هزینه کمی برای نگهداری و نصب دارد. همچنین، عملکرد باتری های آن به گونه ای است که می توان برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کرد.

قیمت فنس الکتریکی

قیمت فنس الکتریکیارائه شده توسط برند اسپارا از لحاظ قیمتی از دیوارهای معمولی ارزان تر و در مقایسه با سیستم های سنتی ناکارامد از قبیل فنس توری، سیم خاردار و انواع نرده­های شاخ گوزنی بسیار کارآمد ومقرون به صرفه می­باشد. قیمت فنس الکتریکی ارائه شده بر اساس متر طول می باشد. همچنین قیمت وابسته به فاکتورهای مختلف از جمله متراژ محیط، ارتفاع دیوار پروژه مدنظر، ارتفاع فنس، هم سطح بودن دیوار پروژه، وجود صفحه و یا پلیت بر روی دیوار جهت انجام عملیات جوشکاری و غیره می باشد .شایان ذکر است ارتفاع استاندارد فنس الکتریکی بستگی به ارتفاع دیوار پروژه دارد.


آیا فنس الکتریکی کشنده است؟

برای بسیاری از افراد این سؤال پیش می آید که آیا فنس الکتریکی کشنده است یا خیر؟
شوک این فنس تا ولتاژ حداکثر kv 10 قابل تنظیم می باشد. انرژی خروجی آن، کنترل شده و حداکثر 5 ژول است که در مقایسه با شوک پایه 30 ژولی دستگاه ­های شوک دهنده پزشکی، بسیار پایین می‌باشد. همچنین، به علت عرض پالس بسیار کم (حدود یک ده هزارم ثانیه) سیگنال ولتاژی سیستم، این سیگنال، به­ هیچ عنوان باعث تحریک مستقیم عضلات فرد متعارض یا تأثیراتی مانند گرفته شدن توسط حصار یا پرت شدن متعارض نخواهد داشت، ولی در عین حال در ولتاژ حداکثر، شوک بازدارنده و بسیار دردناکی را به متعارض وارد خواهد کرد. در نواحی پرتردد مجموعه‌های تحت حفاظت و یا در مواقع خاص، می‌توان سیستم را در حالت قطع شوک الکتریکی یا توان کم تنظیم نمود، که در این حالت نیز سیستم، تخریب، قطع کردن حصار، اتصال کوتاه آن یا بالا رفتن از حصار را در ناحیه یا بخش مورد تعارض، با صدور فرمان آلارم، اعلام خواهد نمود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص نصب، طراحی، خرید و قیمت فنس الکتریکی با کارشناسان شرکت ایمن حصار پویا با نام تجاری اسپارا در تماس باشید

برچسب: سیستم برق رسانی ، صنعت هوشمند ، سرقتhttps://jahaneghtesad.com/direct/16309


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |