شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 6866 09:50:00 1402-06-04
طلای جهانی، کاهشی به تعطیلات رفت!

فشار سیاست به طلا

دسته‌بندی: بازار سرمایه
دسته‌بندی: بازار سرمایه

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، راه را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت.

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی به ۱۹۱۴ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۱۵ دلار و ۸۰ سنت رسید. همچنین، بازده دلار و شاخص خزانه‌داری ۱۰ ساله بالاتر رفت و جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش داد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو گفت: طلا تحت فشار است زیرا پاول به نظر می‌رسد برای مدت طولانی‌تری در مسیر حفظ نرخ‌های بالاتر باقی بماند و به داده‌ها وابسته باشد.

پاول، در یک سخنرانی در نشست اقتصادی در جکسون هول وایومینگ گفت که بانک مرکزی هنوز به این نتیجه نرسیده است که نرخ بهره آن به اندازه کافی بالا است تا مطمئن شود که تورم به هدف ۲ درصد باز می‌گردد.

بر اساس گزارش رویترز، تای وونگ، یک تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: واکنش طلا به سیگنال پاول مبنی بر اینکه فدرال رزرو متوقف اما محتاط است تا حدودی ناامیدکننده است که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح فعلی ممکن است محدود باشد. استریبل گفت: اگر لاگارد بتواند ارز یورو را بالا ببرد، ممکن است شاهد ضعف دلار باشید و این می‌تواند طلا را تقویت کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۱۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۲۲۲ دلار و ۲۲ سنت رسید. پلاتین با ۰.۹ درصد افزایش به ۹۴۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

 

منبع: ایسنا

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، قیمت طلا ، طلا ، اونس طلا ، نقره ، قیمت نقره ، قیمت پالادیوم ، اخبار روز ، پالادیوم ، بهای اونس طلاhttps://jahaneghtesad.com/direct/6866


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |