یکشنبه 12 آذر، 1402

کدخبر: 7644 18:15:00 1402-07-01
کایالپ را نمی‌برد خانه راهش نمی‌دادند!

غول جدید کشتی جهان، شانس طلای المپیک

دسته‌بندی: ورزشی
کایالپ را نمی‌برد خانه راهش نمی‌دادند!

غول جدید کشتی جهان، شانس طلای المپیک

دسته‌بندی: ورزشی

اتحادیه جهانی کشتی در مطلبی به تحسین عملکرد درخشان امین میرزازاده و تلاش او برای رسیدن به مدال طلای جهانی پرداخته است.

امین میرزازاده پس از شکست برابر کایالپ در دو سال گذشته بالاخره موفق شد بر این غول سنگین وزن کشتی فرنگی غلبه کند و مدال طلای جهانی را به خانه ببرد. 

میرزازاده در دیداری جذاب و دراماتیک دو امتیاز پایانی را در تساوی 2-2 برابر این کشتی‌گیر در دیدار نهایی وزن 130 کیلوگرم مسابقات جهانی به دست آورد تا انتقام شکست فینال سال گذشته و المپیک توکیو را از او گرفته باشد. 

این کشتی‌گیر ایرانی پس از این شکست به خبرنگاران گفت: «درست پس از مسابقات جهانی سال گذشته که برنده مدال نقره شدم و پس از گذشت تنها دو هفته، بار دیگر شروع به تمرین کردم تا بتوانم به این مدال طلا در مسابقات امسال برسم. خوشحالم که پاداش تلاش‌هایم را گرفتم و توانستم مدال طلا را به دست بیاورم.»

پیروزی او برابر کایالپ نقطه اوج مسیری بود که او اولین بار با کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی 2020 شروع کرد و یک سال بعد برای اولین بار در مسابقات المپیک به میدان رفت اما در دیدار رده‌بندی با نتیجه 3-7 برابر همین رقیب شکست خورد. 

1929392

او سه ماه بعد در بلگراد مدال طلای مسابقات جهانی زیر 23 سال را از آن خود کرد اما برای دومین بار در مسابقات جهانی سال گذشته برابر این رقیب قدرتمند قرار گرفت و باز هم این کایالپ بود که توانست با تساوی 1-1 برابر او به مدال طلا برسد. 

میرزازاده امسال در حالی قدم به مسابقات جهانی بلگراد گذاشت که در ماه آوریل برای دومین بار قهرمان مسابقات آسیایی شده بود. 

این غول طلایی ایران درباره شرایطش گفت: «تمام تلاشم را خواهم کرد تا روز به روز بهتر شوم و بتوانیم برای کشورم در رقابت‌های بعدی بدرخشم تا پیام‌آور شادی برای مردمم باشم و بتوانم مدال طلا را به دست آورم. امیدوارم بتوانم این مدال را در مسابقات المپیک که پیش رو است به گردن بیاویزم.»

کایالپ در فینال شب گذشته دو امتیاز اول را به دست آورد و وقت اول را به سود خودش خاتمه داد. او در وقت دوم و زمانی که میرزازاده در یک صحنه کنترلش را از دست داد این فرصت را داشت که کار را تمام کند اما این اتفاق رخ نداد و اخطار داوران او را 0-2 پیش انداخت. 

ورزش3

برچسب: کشتی فرنگی ، بازیهای آسیایی ، هانگژو ، کایالپhttps://jahaneghtesad.com/direct/7644


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |