دوشنبه 07 اسفند، 1402

کدخبر: 8959 21:00 1402/08/08

عضو شورای شهر: کرایه تاکسی‌های اینترنتی به هیچ عنوان منصفانه نیست

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

عضو شورای شهر: کرایه تاکسی‌های اینترنتی به هیچ عنوان منصفانه نیست

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی گفت: نرخ کرایه این تاکسی‌ها در ساعت اوج بسیار عجیب می‌شود واین مبالغ به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند .

جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران و با اشاره به نرخ گذاری تاکسی های اینترنتی گفت: اسنپ و تپسی تاکسی نیستند بلکه خودروهای شخصی هستند که بصورت برخط از طریق شرکت هایی که هیچ مجوزی از شهرداری تهران ندارند درحال فعالیت هستند.

 

وی ادامه داد : اینکه شهرداری باید بصورت برخط به شهروندان خدمت ارائه دهد درست است اما شخصی‌های اینترنتی نه در نوع فعالیت و نه در نرخ‌گذاری هیچ مجوز قانونی از شهرداری تهران ندارند.

 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به نرخ کرایه تاکسی های اینترنتی گفت: نرخ کرایه این تاکسی ها در ساعت اوج بسیار عجیب می‌شود واین مبالغ به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند برهمین اساس مبالغی که دریافت می‌شود کاملا خلاف نص صریح قانون است زیرا قیمت گذاری تاکسی ها وظیفه شورای شهر است.

 

تشکری هاشمی گفت‌: برای حل این مشکل پیگیری هایی انجام شده است و رئیس شورا تاکید کرده تا در نشست هایی با وزارت صمت، وزارت کشور و وزارت ارتباطات که برخی از مجوزها را صادر می‌کند مشکلات را حل کنیم.

اکوایران

برچسب: اسنپ ، تاکسی اینترنتی ، تپسیhttps://jahaneghtesad.com/direct/8959


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |