جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 2672 21:09 1402/02/31
شهردار اصفهان مطرح کرد:

ضرب‌الاجل شهرداری به متخلفان ساخت‌وسازهای غیرقانونی

دسته‌بندی: مسکن ، استان‌ها ، بانک
شهردار اصفهان مطرح کرد:

ضرب‌الاجل شهرداری به متخلفان ساخت‌وسازهای غیرقانونی

دسته‌بندی: مسکن ، استان‌ها ، بانک

شهردار اصفهان گفت: در سال‌های گذشته برخی شهروندان در فرایند ساخت‌وساز ساختمان خود با مشکل دریافت پایان ساخت مواجه می شدند، برخی از این افراد که خلاف پروانه خود ساخت‌وساز کرده یا ساختمانی را بدون پروانه احداث کرده‌اند، طبق قانون پایان ساخت دریافت نخواهند کرد.

علی قاسم‌زاده بیان کرد: درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت قانونی مشکل ساخت‌وسازهای غیرقانونی در شهر را رفع کنیم، لذا شهروندان می‌توانند در سامانه my.isfahan.ir به بخش درخواست اجرای بند «ت» تبصره ۶ وارد شوند، اطلاعات خود را بارگذاری و کد رهگیری دریافت کنند تا پرونده آنها در شهرداری مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: این افراد به دلیل نداشتن پایان ساخت، نمی‌توانند سند تفکیکی دریافت کنند و به تبع آن، خانه از طریق سند قابل فروش نیست و از تسهیلات وام نیز برخوردار نمی شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: سال گذشته در تنظیم بودجه ۱۴۰۲ در بند «ت» بودجه تبصره‌ای گنجانده شد که بر اساس آن به شهرداری‌ها اجازه داده شد طی مدتی کوتاه تا پایان ماه نهم سال، پرونده‌ها را دوباره بررسی کنند. بر این اساس درصدد هستیم با استفاده از ظرفیتی که قانون ایجاد کرده است، در صورت امکان مشکل آنها را رفع کنیم.

وی اظهار کرد: در این راستا شهروندان می‌توانند در سامانه my.isfahan.ir به بخش درخواست اجرای بند «ت» تبصره ۶ وارد شوند، اطلاعات خود را بارگذاری و کد رهگیری دریافت کنند تا پرونده آنها در شهرداری مورد بررسی قرار گیرد، بر این اساس در صورت امکان پایان ساخت برای آن‌ها صادر خواهد شد.

قاسم زاده گفت: شهروندان تا ۲۵ تیرماه امسال می‌توانند از این فرصت استفاده کنند، طبق قانون زمان این فرصت غیرقابل تکرار است، لذا برای یک بار به کسانی که در ساخت‌وساز تخلف کردند این فرصت داده می‌شود تا از این بن‌بست خارج شوند.

 

 

برچسب: جهان اقتصاد ، تسهیلات ، بودجه ، شهرداری ، وام ، ساخت و ساز ، اصفهان ، اخبار روز ، علی قاسم زادهhttps://jahaneghtesad.com/direct/2672


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |