جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 3419 07:00 1402/03/15
رئیس صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد:

صندوق خطرپذیری بورسی راه‌اندازی می‌شود/ احداث کارخانه‌های تجهیزات پزشکی ایرانی در کشورهای اروپایی

دسته‌بندی: بورس ، صنایع های‌تک
رئیس صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد:

صندوق خطرپذیری بورسی راه‌اندازی می‌شود/ احداث کارخانه‌های تجهیزات پزشکی ایرانی در کشورهای اروپایی

دسته‌بندی: بورس ، صنایع های‌تک

برخی شرکت‌های تجهیزات پزشکی ایرانی، خارج از کشور کارخانه تاسیس کرده‌اند و طراحی و تولید قطعات اصلی را در ایران انجام می‌دهند.

محسن نادری منش از برنامه‌ریزی برای هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای این هدف یک صندوق خطرپذیر بورسی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومانی با همکاری ایمیدرو در حال طراحی است. بخشی از این هوشمند سازی هم در حوزه استفاده از فناوری‌های جدید و تجهیزات پیشرفته است.

وی درباره حمایت این صندوق از ساخت هواپیما نیز اظهار کرد: تاکنون تقاضایی برای دریافت تسهیلات در بخش ساخت هواپیما به صندوق ارائه نشده است. صحبت‌هایی شده که یک شرکت خصوصی در حال فعالیت در این حوزه است، اما هنوز درخواستی به صندوق صنایع پیشرفته ارائه نکرده است.

به گفته این مقام مسئول یک شرکت بخش خصوصی هم در حوزه ساخت ماهواره فعالیت می‌کند که از صندوق هم تسهیلات دریافت کرده است. این شرکت جزو اولین شرکت‌های بخش خصوصی است که به حوزه ساخت ماهواره ورود کرده است.

نادری‌منش همچنین درباره صادرات صنایع پیشرفته، تصریح کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی به ویژه ونتیلاتور‌ها در زمان کرونا و همچنین در حوزه همودیالیز پیشرفت خوبی صورت گرفته است. به طور کلی صندوق در حوزه تجهیزات پزشکی برنامه خاص دارد که برخی از آن‌ها صادرات هم دارند. حتی برخی شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی خارج از کشور کارخانه تاسیس کرده‌اند و طراحی و تولید قطعات اصلی را در ایران انجام می‌دهند و در کشور مقصد که ترکیه و برخی کشور‌های اروپایی از جمله آن‌ها هستند، مونتاژ می‌کنند.

 

 

منبع: ایسنا

برچسب: جهان اقتصاد ، کرونا ، بخش خصوصی ، هواپیما ، هوشمندسازی ، اخبار روز ، محسن نادری ، ونتیلاتور ، صنایع پیشرفتهhttps://jahaneghtesad.com/direct/3419


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |