شنبه 01 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 12789 19:15 1402/11/28

سامسونگ به سراغ ۶G رفت!

دسته‌بندی: فناوری

سامسونگ به سراغ ۶G رفت!

دسته‌بندی: فناوری

سامسونگ با انتشار یک بیانیه رسمی از همکاری خود با دانشگاه پرینستون و تمرکز بر روی توسعه فناوری ارتباطی ۶G خبر داد؛ سامسونگ می‌خواهد نسل ششم تکنولوژی ارتباط بی‌سیم را پایه‌ریزی کند.

سامسونگ اعلام کرد با دانشگاه پرینستون در آمریکا برای توسعه‌ فناوری‌ ارتباطی 6G همکاری خواهد کرد. سامسونگ ریسرچ آمریکا، بخش آمریکایی تحقیق و توسعه‌ سامسونگ، برنامه جدید NextG Initiative را پیش خواهد برد.

 

سال گذشته، دپارتمان مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه پرینستون، NextG Initiative را برای شتاب‌دهی به گسترش فناوری‌های جدید در زمینه‌های شبکه‌های ارتباطی، حسگرهای هوشمند و پایداری شبکه راه‌اندازی کرد.

 

واحد تحقیقاتی NextG Initiative به‌تازگی برنامه‌ همکاری با کسب‌وکارها را برای تقویت روابط بین دانشگاه، شرکت‌ها و رهبران صنعت تأسیس کرده‌ است. سامسونگ به این برنامه پیوست تا شکاف بین تحقیقات دانشگاهی و کاربردهای واقعی را پر کند و آینده‌ 6G را شکل دهد! اریکسون، اینتل، مدیاتک، نوکیا بل‌لبز، کوالکام و وودافون نیز اعضای دیگر این برنامه هستند.

 

در جولای 2020 (تیر و مرداد 1399)، مرکز تحقیقات ارتباطات پیشرفته‌ سامسونگ (ACRC) نخستین سند معرفی فناوری 6G را منتشر کرد. سپس در می 2022 (اردیبهشت و خرداد 1401)، غول فناوری کره‌ای گزارش جامع دیگری را با محوریت 6G به‌نمایش گذاشت و خود را در میان شرکت‌های پیشرو در شکل‌گیری شبکه‌ی 6G قرار داد. از آنجا که سامسونگ از اعضای گروه فریم‌ورک 6G در اتحادیه‌ بین‌المللی مخابرات و ارتباطات بی‌سیم (ITU-R) و عضو انجمن جهانی تأمین‌کنندگان موبایل (GSA) است، نقش تعیین‌کننده‌ای در استانداردسازی این فناوری خواهد داشت.

 

آندریا گلداسمیت، رئیس دانشکده‌ مهندسی و علوم کاربردی پرینستون گفت: بهترین تحقیقات دانشگاهی برای کمک به تحقق شبکه‌های بی‌سیم نسل بعدی، از طریق تعامل نزدیک بین اعضای هیئت‌ علمی و رهبران صنعت حاصل می‌شود. ما در برنامه‌ NextG قصد داریم همکاری‌های عمیقی با محوریت فناوری‌های بی‌سیم و همچنین سیاست‌گذاری در این زمینه داشته باشیم که برای شکل‌گیری نوآوری‌های معنی‌دار و رهبری جهانی در دوران تغییر ضروری است.

برچسب: سامسونگ ، توسعه فناوری ارتباطی ۶G ، نسل ششم تکنولوژی ارتباط بی‌سیمhttps://jahaneghtesad.com/direct/12789


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |