سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 398 19:44:00 1401-11-18

زمان ورود پرچم دار سامسونگ به ایران

دسته‌بندی: تجارت ، فناوری

زمان ورود پرچم دار سامسونگ به ایران

دسته‌بندی: تجارت ، فناوری

مجوز واردات S ۲۳ صادر شده و ثبت سفارش آن در حال انجام است؛ اما پرچمدار این برند چه زمانی وارد بازار خواهد ‌شد؟

در رو‌زهای اخیر اخباری از رجیستر نشدن موبایل S ۲۳، آخرین مدل برند سامسونگ منتشر شده بود. موضوعی که دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی کشور آن را رد کرد.

 

در این رابطه مهدی عبقری، با بیان اینکه موضوع آیفون ۱۴ و موبایل‌های پرچمدار یا موبایل‌هایی که جدید در سطح جهانی رونمایی می‌شود بهم مرتبط نیست، تصریح کرد: مجوز واردات S ۲۳ صادر شده و ثبت سفارش آن در حال انجام است. احتمالا تا اوایل هفته آینده از سوی بازرگانان و شرکت‌های واردکننده در سطح عرضه توزیع خواهد شد.

 

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره واردات آیفون ۱۴ گفت: هنوز هیچ مجوزی برای واردات آیفون ۱۴، چه به شکل مسافری و چه تجاری صادر نشده است. اما یک اشتباهی از سوی یک عده موج سوار رایج شده رایج شده که آیفون ۱۴ مسافری در حال رجیستر شدن است. این در حالی است که آیفون ۱۴ کماکان مجوز واردات و رجیستری ندارد.

 

عبقری با بیان اینکه هیچ مشکلی در ثبت سفارش و واردات S ۲۳ سامسونگ وجود ندارد، گفت: کماکان واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار با ارز حاصل از صادرات خود انجام می‌شود. اما امیدواریم با تمهیدات بانک مرکزی روش و سیستمی اعلام شود که بتوانیم از طریق سامانه جدید ارزی که اخیرا رونمایی شده، ارز صادرکنندگان را دریافت کنیم. ما مخالف وارداتی هستیم که با ارز حاصل از صادرات خود انجام می‌شود، چراکه نه با این رویه تجاری آشنایی داریم و نه شغل و کار ماست. ما وارد کننده هستیم و صادرکننده یک مقوله دیگر است.

 

همچنین به گفته وی موبایل‌های زیر ۶۰۰ دلار نیز در حال حاضر با ارز نیمایی وارد می‌شود.

منبع: ایبنا

برچسب: جهان اقتصاد ، بانک مرکزی ، واردات ، رجیستری ، آیفون ، سامسونگ ، اخبار روز ، گوشیhttps://jahaneghtesad.com/direct/398
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |