پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 9434 05:45 1402/08/22
مدیرعامل ساتکاب خبر داد:

راه‌اندازی نخستین کارخانه حوزه انرژی در صنعت برق

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق
مدیرعامل ساتکاب خبر داد:

راه‌اندازی نخستین کارخانه حوزه انرژی در صنعت برق

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب‌وبرق (ساتکاب) با اعلام اینکه نخستین کارخانه حوزه انرژی کشور در صنعت برق راه‌اندازی می‌شود، گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صنعت آب و برق در دستور کار است.

داود عابدی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران در سال جاری، اظهار کرد: وزارت نیرو در راستای تحقق شعار سال با عنوان مهار تورم و رشد تولید و همچنین در راستای سیاست‌های ابلاغی دولت سیزدهم و ماموریت وزیر نیرو به شرکت ساتکاب، حمایت از شرکت دانش بنیان فناور و منتخب که نسبت به تولید اقلام راهبردی اقدام کرده‌اند، در دستور کار قرار دارد.

 

وی ادامه داد: در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران، چند محور اساسی مدنظر قرار دارد که می‌توان به راه‌اندازی کارخانه تخصصی حوزه برق اشاره کرد که وزارت نیرو با مشارکت بخش خصوصی، نخستین کارخانه حوزه انرژی کشور در صنعت برق را راه‌اندازی می‌کند.

 

مدیرعامل شرکت ساتکاب با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تفاهم‌نامه با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران، مدنظر قرار خواهد داشت، ادامه داد: این مسئله در قالب طرح‌های راهبردی که نیاز کشور است، مدنظر قرار می‌گیرد و ساتکاب بر اساس ماموریت‌های تعریف شده در این حوزه به صورت تخصصی اقدام می‌کند.

 

عابدی با بیان اینکه شرکت مادرتخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب و برق در حوزه‌های فناوری و هایتک ورود کرده است، ادامه داد: در سال جاری در پاویون دانش‌بنیان‌های شرکت ساتکاب به نمایندگی از وزارت نیرو، میزبان طرح‌های فناور و هایتک خواهیم بود و به صورت ویژه به مواردی نظیر سیستم کلیدهای تابلوهای جی آی اس، رله‌های حفاظتی، اینورترها، حوزه‌های تجدیدپذیر و محصولاتی که به صورت ۱۰۰ در صدی وارد می‌شود و به واسطه شرکت‌های دانش‌بنیان در حال بومی‌سازی است، توجه می‌کنیم.

 

وی بیان کرد: توجه به حوزه هوشمندسازی به ویژه اپراتور ملی اسکادا و حوزه هوش مصنوعی به ویژه در صنعت برق میزبان مجموعه‌های دانش بنیانی هستیم که بومی‌سازی را در دستور کار قرار داده‌اند و سعی می‌کنیم در سطح تجاری‌سازی و توانمندسازی در خدمت این مجموعه‌ها باشیم و کمک کنیم حوزه بومی‌سازی در حوزه صنعت برق توسعه یابد.

 

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب و برق گفت: تفاهم‌نامه با معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری در راستای ایجاد اولین کارخانه نوآوری در حوزه انرژی، تفاهم‌نامه در حوزه پارک علم و فناوری با پژوهشگاه وزارت نیرو در راستای استفاده از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در سطح کشور، تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان در حوزه توانمندسازی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در بخش استارتاپ‌ها و فناورانی که در حوزه اقلام راهبردی صنعت برق فعالیت می‌کنند و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه در حوزه انرژی تجدیدپذیر با توجه به تکالیف دولت و توسعه ظرفیت‌ها در این بخش، در دستور کار قرار دارد.

 

به گفته عابدی با هدف شناسایی و رفع چالش‌های صنعت برق از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه سال جاری، بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه پیرو توافقات صورت گرفته با شرکت دانش‌بنیان سینا (صندوق خطرپذیر بنیاد مستضعفان) به شمار می‌رود با همکاری شرکت مادرتخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب و برق (ساتکاب) و همکاری ستاد انرژی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، رویدادی در قالب پل سرمایه‌گذاری مدنظر قرار می‌گیرد، عنوان کرد: این رویداد در قالب پل سرمایه‌گذاری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و در راستای تجاری‌سازی برگزار می‌شود.

 

 

ایرنا 

 
برچسب: صنعت برق ، وزارت نیرو ، دانش‌بنیان ، ساتکاب ، شرکت ساخت و تهیه کالاهای آب‌وبرقhttps://jahaneghtesad.com/direct/9434


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |