شنبه 30 تیر، 1403

کدخبر: 7467 05:55 1402/06/22

خسارت بورسی محدودیت‌های برق به «ارفع»

دسته‌بندی: صنعت ، بورس ، انرژی

خسارت بورسی محدودیت‌های برق به «ارفع»

دسته‌بندی: صنعت ، بورس ، انرژی

شرکت آهن و فولاد ارفع با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال بورس در خصوص تبعات محدودیت‌های برق برای تولید و سودآوری این شرکت شفاف‌سازی کرد. مجتبی مهری‌نژاد مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع طی نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس اعلام کرد که محدودیت‌های مصرف برق برای «ارفع» از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۱۵ شهریور امسال جمعاً باعث ۸۵۹ ساعت قطعی برق این کارخانه و توقف تولید شده است که در نتیجه این محدودیت‌ها، ۱۰۱ هزار و ۸۶۴ تن از تولید شمش فولادی ارفع از دست رفته است.

مهری‌نژاد تأثیر محدودیت‌های برق بر سودآوری ارفع را نیز شرح داده و تصریح کرده است که سود ناخالص از دست رفته ناشی از قطع برق در این دوره زمانی، در حدود ۱۰۱۶ میلیارد و ۶۳۶ میلیون تومان بوده است.

محدودیت‌های برق در فصل گرم سال جاری نیز همچون دو سال گذشته، خسارات بزرگی به صنایع فولاد کشور وارد کرد.

گفتنی است حجم تولید شمش فولادی شرکت آهن و فولاد ارفع در ۵ ماهه نخست امسال ۳۳۶ هزار و ۸۸۶ تن بوده است که علی‌رغم محدودیت‌های برق، رشد قابل توجه ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. اگر محدودیت‌های برق وجود نمی‌داشت، ارفع می‌توانست تولید خود را به میزان بسیار بیشتری نسبت به اعداد موجود، افزایش دهد.

برچسب: بورس ، جهان اقتصاد ، صنایع ، اخبار روز ، کدال ، شمش فولادی ، آهن و فولاد ارفعhttps://jahaneghtesad.com/direct/7467


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |