جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 1211 01:38 1402/01/03

ثبت رکورد بارگیری ۸۱ هزار تُن سنگ آهن صادراتی در بندر شهید رجایی

دسته‌بندی: تجارت ، صنعت و معدن

ثبت رکورد بارگیری ۸۱ هزار تُن سنگ آهن صادراتی در بندر شهید رجایی

دسته‌بندی: تجارت ، صنعت و معدن

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رکورد بارگیری ۸۱ هزار تُن سنگ آهن صادراتی برای نخستین بار در بندر شهید رجایی خبر داد.

منصور خرمشکوه روز دوشنبه ضمن اشاره به بارگیری ۸۱ هزار تُنی سنگ آهن صادراتی یک فروند شناور در اسکله ۳۲ بندر شهید رجایی افزود: پیش از این ۱۰۰ هزار تُن سنگ آهن در این بندر تخلیه شده است اما صادرات این میزان بارگیری سنگ آهن صادراتی برای نخستین بار رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: این کشتی که از ۲۳ اسفندماه در بندر شهید رجایی پهلودهی شده است، کمتر از یک هفته از بندر شهید رجایی خارج می‌شود.

پنج کشتی حامل کالای اساسی در انتظار پهلودهی

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری تعداد کشتی‌های حامل کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس را پنج فروند کشتی شامل گندم و جو با مجموع تناژ ۳۲۶ هزار و ۲۷۹ تن اعلام کرد.

خرمشکوه گفت: از این تعداد چهار فروند کشتی گندم به مجموع تناژ ۲۸۰ هزار و ۱۳۹ تن و یک فروند کشتی ذرت به مجموع تناژ ۵۳ هزار و ۱۴۰ تن است که به محض تکمیل اسناد گمرکی پهلودهی می‌شوند.

به گفته وی؛ از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۳۸۷ تن کالای اساسی توسط ۵۵ فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده که بیش‌ترین کالاها مربوط به ۲۵ فروند کشتی گندم به مجموع تناژ ۳۰۱ هزار تن و ۹ کشتی روغن شامل ۲۵۶ هزار و ۳۴۸ تن بوده است.

 

منبع: ایرنا

برچسب: جهان اقتصاد ، گندم ، بندر شهید رجایی ، ذرت ، اخبار روز ، منصور خرمشکوه ، سنگ آهن صادراتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/1211


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |