یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16909 09:00 1403/04/03
دستاوردی دیگر از متخصصان شرکت آلومینای ایران در زمان محدودیت مصرف برق؛

ثبت بالاترین تناژ خردایش شده توسط آسیاب های تَر با راه اندازی برنامه مدیریت ریسک کاهش تولید

دسته‌بندی: صنعت و معدن
دستاوردی دیگر از متخصصان شرکت آلومینای ایران در زمان محدودیت مصرف برق؛

ثبت بالاترین تناژ خردایش شده توسط آسیاب های تَر با راه اندازی برنامه مدیریت ریسک کاهش تولید

دسته‌بندی: صنعت و معدن

مدیر تولید شرکت آلومینای جاجرم از ثبت بالاترین تناژ خردایش آسیابهای واحد ۰۸ با راه اندازی برنامه مدیریت ریسک کاهش تولید در شرایط اعمال محدودیت برق در شرکت آلومینای ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور اجتماعی شرکت آلومینای ایران، مهندس علی مقصودی در این باره عنوان کرد: با توجه به تکرار محدودیت های مصرف برق در فصل تابستان و پیش بینی های انجام شده تلاش شد تا با اعمال راهکارهای مناسب جلوی کاهش تولید در این شرکت گرفته شود. 

 

مهندس مقصودی اظهارداشت: در این راستا با اقدامات انجام شده تناژ آسیابها به عنوان بزرگترین مصرف کننده برق شرکت از محدوده ۴۵ تن بر ساعت در ابتدای خردادماه به ۶۰ تن بر ساعت افزایش یافته است که بالاترین تناژ کاری آسیابها از ابتدای راه اندازی کارخانه بوده است. 

 

وی با تشریح وضعیت اعمال محدودیت برق در این شرکت، گفت: با اعمال محدودیت برق از ۱۲ خرداد مدیریت مصرف برق در شرکت آلومینای ایران برنامه ریزی شده است.

مهندس مقصودی افزود: در شرایط عادی سه آسياب با ظرفیت ۴۵ تن درساعت در این شرکت در حال کار هستند که در صورت توقف آنها، تولید شرکت به مقدار ۱۰ تا ۱۵ درصد ظرفیت کاهش خواهد یافت. 

 

مدیر تولید شرکت آلومینای جاجرم گفت: امسال بخشی از خردایش مواد در داخل معدن و خارج از ساعات پیک مصرف برق با تجهیزات فراهم شده انجام گرفت که بعد از این روند و راهکارهای دیگر، ظرفیت خردایش ۳۰ درصد و از ۴۵ تن در ساعت به ۶۰ تن در ساعت افزایش یافت. 

 

وی با بیان اینکه محاسبات توان کشی آسیابها نشان داد که آسیابهای واحد ۰۸ قابلیت خردایش بوکسیت با این دانه بندی را با ظرفیت ۶۰ تن بر ساعت دارد، تصریح کرد: حداکثر ظرفیت آسیابها مطابق با مدارک ۵۰ تن بر ساعت بیان شده است که افزایش ظرفیت آسیابها تا ۶۰ تن بر ساعت باعث شد تا میزان ساعت کاری آسیابها جهت خردایش بوکسیت از 62.22 ساعت با ظرفیت ۴۵ تن بر ساعت به 46.67 ساعت با ظرفیت ۶۰ تن بر ساعت کاهش یابد که این امر علاوه بر کاهش مصرف برق، موجب کاهش ریسک مهم کاهش تولید به دلیل محدودیت برق خواهد شد. 

 

مدیر تولید شرکت آلومینای جاجرم افزود: دراین شرایط به دلیل محدودیت برق و تکرار این روند در برنامه عملیات تولید در سال ۱۴۰۳، کاهش تولید هیدرات به میزان ۹۰۰۰ تن در ماه های مرداد و شهریور امسال پیش بینی شده است. 

وی افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده با همکاری واحدهای فرآیند، معدن و تعمیرات، اقداماتی نظیر انجام شارژ تکمیلی آسیابها در ابتدای خرداد ماه،باز کردن دو آسیاب در هر هفته در بازه زمانی محدودیت برق و ارزیابی وضعیت لاینرها،آماده سازی دپوی جدید و دریافت بوکسیت با دانه بندی مناسب و... در این شرکت پیش بینی و انجام می شود. 

 

مهندس مقصودی گفت: همچنین جهت تداوم شرایط تولید علاوه بر تلاش، همراهی و مشارکت مدیریت ها اقداماتی نظیر تامین، آماده سازی و ارسال بوکسیت های با عیار بالا، عدم استفاده از بوکسیت های سخت،عدم تغییر در دانه بندی خوراک و تلاش در راستای افزایش میزان بار دریافتی از معدن جهت ذخیره سازی در باکس ها و... در راستای جلوگیری از کاهش تولید در بازه زمانی اعمال محدودیت انجام گردید. 

 

احداث نیروگاه های خورشیدی و حرارتی با ظرفیت ۲۱۰ مگاوات  

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران در ادامه اظهار داشت: این در حالی است که به منظور تامین برق مورد نیاز و رفع ناترازی در صنعت برق و تامین برق کافی این شرکت به ویژه در فصل گرم سال و تسهیل فرآيند تولید احداث نیروگاه‌های خورشیدی و حرارتی نیز در حال انجام است. 

 

مهندس مقصودی با بیان اینکه در راستای رفع محدودیت انرژی این شرکت برنامه‌های بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت را هدف گذاری دارد، افزود: نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ مگاوات و دو نیروگاه حرارتی ۹۰ مگاواتی احداث خواهد شد که تا سال آینده ۱۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی آماده سازی و برای تولید برق وارد مدار خواهد شد. 

 

مقصودی اظهارداشت: همچنین در برنامه بلند مدت نیز پروژه فاز یک نیروگاه حرارتی با ظرفیت‌ ۹۰ مگاوات تولید برق اجرا خواهد شد. 

وی با بیان اینکه کمبود منابع انرژی و اعمال محدودیت برق در تابستان صنایع را با مشکلاتی مواجه می کند، اضافه کرد: شرکت آلومینای ایران با احداث نیروگاه‌های خورشیدی و حرارتی در روزهای اوج مصرف برق پیک تابستان، برق مورد نیاز این صنعت را به صورت پایدار و مطمئن تامین خواهد کرد.

مدیر تولید شرکت آلومینای جاجرم گفت: شرکت آلومینای جاجرم یکی از بزرگترین مصرف کنندگان برق استان است که طی سال‌های اخیر اعمال محدودیت برق و کاهش ۳۰درصدی مصرف برق در ساعت پیک مصرف برای سه خط آسیاب اعمال و به میزان ۶ مگاوات صرفه جویی را برای کمک به تامین برق استان داشته است که امیدواریم با برنامه های پیش رو بتوانیم در جهت تامین برق مورد نیاز اقدامات لازم انجام و تولید به روال عادی و همیشگی بدون محدودیت صورت گیرد.

برچسب: شرکت آلومینای ایران ، محدودیت مصرف برق ، احداث نیروگاه های خورشیدی و حرارتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16909


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |